Podium dla zołnierzy w regatach Pucharu Świata w Miami

Podium dla żołnierzy w regatach Pucharu Świata w Miami

1 zdjęcie w galerii
Autor zdjęcia: st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz
Marynarz Agnieszka Skrzypulec i marynarz Jolanta Ogar, czyli polska załoga klasy 470 na trzecim miejscu w regatach Pucharu Świata w Miami.
Rozegrano 8 wyścigów, w tym jeden medalowy, a polskie zawodniczki pokazały, że potrafią świetnie żeglować w każdych warunkach. W Miami nie brakowało bowiem wiatru, dużych fal oraz deszczu.

- Jesteśmy bardzo zadowolone ze stylu, w jakim rozpoczęłyśmy sezon. Warunki nie były łatwe, a do wyścigu medalowego przystępowałyśmy w ciasnej sytuacji punktowej z sześcioma załogami. Było więc dużo presji, dużo myślenia i wyszłyśmy obronną ręką z tego wyścigu, z czego się bardzo cieszymy. Dałyśmy radę rozegrać bardzo dobry wyścig medalowy, ze spokojną głową, dobrze taktycznie i szybkościowo, więc tylko się cieszyć – mówi marynarz Jolanta Ogar.

Regaty z dużą przewagą wygrała załoga z Francji, Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Srebro przypadło żeglarkom ze Słowenii, Tinie Mrak i Veronice Macarol. Słowenki miały nad Polkami zaledwie jeden punkt przewagi. Co ciekawe, zwycięska francuska załoga na co dzień trenuje razem z mar. Agnieszką Skrzypulec i mar. Jolą Ogar.

Zawodniczki WZS Gdynia mają zagwarantowany start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i mogą się do nich się spokojnie przygotowywać. W najbliższym czasie zawodniczki czeka tygodniowe zgrupowanie w portugalskiej Villamourze, gdzie będą trenować z zawodniczkami z Francji. Następnie wraz ze sprzętem reprezentantki Polski przeniosą się na Majorkę, gdzie będą przygotowywać się do mistrzostw świata, które odbędą się na początku marca. Niedługo później, też na Majorce odbędą się regaty Pucharu Europy, Puchar Księżniczki Zofii.

Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz