Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

14 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz
Dowódca generalny RSZ generał Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowoprzybyłych.
Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z Dowództwa Generalnego RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych żołnierzy, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe. Dowódca Generalny RSZ podczas zbiórki wręczył również odznaczenia, między innymi honorową broń białą Pałasz Honorowy Marynarki Wojennej, Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z orłem Wojsk Lądowych. Wyróżnieni zostali także żołnierze Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4.

Zwracając się do żegnanych żołnierzy generał Mika podkreślił ich zasługi. „Żołnierzem się jest w sercu i bardzo serdecznie dziękuję za Wasz wkład za wasz trud, dziękuję Wam za Waszą służbę (…) za to poświęcenie, które zawsze cechowało wasze działanie w Siłach Zbrojnych. Pozostawiacie po sobie określony dorobek. (…) Życzę aby dobre zdrowie towarzyszyło wam w podejmowaniu nowych wyzwań.” – powiedział Dowódca Generalny RSZ.
Ubywającym z DG RSZ generał Mika życzył powodzenia na nowych stanowiskach. „Dziękuję za służbę w Dowództwie Generalnym RSZ. Niech doświadczenie zdobyte tutaj pomoże spełnić oczekiwania wasze i waszych przełożonych”– dodał. Zwracając się do żołnierzy obejmujących stanowiska służbowe w DG RSZ, generał Mika podkreślił, że „tu jesteśmy jedną wspólną rodziną i przyświeca nam jeden cel: dobro Sił Zbrojnych ale przede wszystkim zdolność i bezpieczeństwo wykonywania zadań.”

W imieniu żegnanych żołnierzy komandor Cezary Pyłat, który podziękował za lata wspólnej służby i podkreśli, że „dziś ja i moi koledzy chciałbym podziękować tym, którzy stali przy nas w czasie trwania naszej służby wojskowej. (…) Służba wojskowa to szczególny czas, (..) to okres, który poświęciliśmy naszej Ojczyźnie. (…) Jakkolwiek nie będziemy już na co dzień nosili mundurów, naszymi myślami i działaniami będziemy was wspierali, gdyż dobro Ojczyzno pozostaje dobrem najwyższym, a słowa wypisane na sztandarach „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie są i nigdy nie będą pustymi dźwiękami".

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz