Pierwsza Akcja Serce

Pierwsza Akcja Serce

Autor zdjęcia: Bartek Bera
Po raz pierwszy w tym roku załoga 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego zrealizowała lot ratujący życie w ramach Akcji Serce.
20 stycznia br. o godzinie 02:09 załoga oraz samolot Bryza M-28 z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego rozpoczęła trwającą blisko 8 godzin godzin pierwszą w tym roku Akcję Serce. Przygotowania do wykonania tego szczególnego zadania lotniczego rozpoczęły się wieczorem 19 stycznia br., kiedy służby dyżurne potwierdziły możliwość wykonania lotu. Po zaplanowaniu operacji, określeniu warunków pogodowych, trasy przelotu oraz przygotowaniu samolotu przez personel techniczny załoga oraz samolot były gotowe do realizacji Akcji Serce. Lotnicy wykonując lot po trasie Powidz – Oksywie – Krzesiny – Gdańsk – Powidz przetransportowali personel medyczny oraz organy do przeszczepienia i 20 stycznia br. o godzinie 09:54 szczęśliwie powrócili na powidzkie lotnisko.

Na potrzeby Akcji Serce w 3 Skrzydle Lotnictwa Transportowego codziennie w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie. Dzisiejszy lot to pierwsza w tym roku Akcja Serce zrealizowana przez lotników 3 Skrzydła.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcie: Bartek Bera