Przeformowanie 1 Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Przeformowanie 1 Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

10 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej
13 stycznia odbył się uroczysty apel z okazji przeformowania 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.
Dzień ten to kolejna historyczna data w sześćdziesięcioletniej historii grójeckiej jednostki, po niemal dwudziestu latach funkcjonowania 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, z początkiem 2020 roku swoją działalność w strukturach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej inauguruje Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.

Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej RP na maszt i odśpiewaniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej gości powitał Komendant Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej (CRiWWR) płk Andrzej Kozera. Następnie inspektor rodzajów wojsk DGRSZ gen. bryg. Sławomir Owczarek w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom CRiWWR za profesjonalne i pełne zaangażowania realizowanie zadań, podkreślił również, że historia 60 lat funkcjonowania jednostki wojskowej to bardzo owocny czas, który dobrze wróży nowo powstałemu Centrum.

Na uroczystość przybyli również Poseł na Sejm RP Marek Suski, Szef Oddziału Walki Elektronicznej płk Bogusław Kasza, Szef Oddziału Programowania Podsystemu Rozpoznania i WRE płk Paweł Ponczyński, Dowódca 61blp ppłk Janusz Ostrowski, ks. ppłk Kryspin Rak – Proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu oraz władze lokalne i służby mundurowe.

Na zakończenie uroczystości i po odegraniu i odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przed trybuną honorową, przy dźwiękach „Warszawianki” zaprezentowały się pododdziały nowo utworzonej grójeckiej jednostki, które do defilady poprowadził dowódca uroczystości, Pan mjr Paweł Hajduk przy dźwiękach orkiestry wojskowej z Radomia.

Tekst i zdjęcia: Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej