None

Z VII ŚWIS w Wuhan prosto do Australii – sukcesy polskich judoków

2 zdjęć w galerii
Polscy żołnierze tuż po Wojskowych Igrzyskach Sportowych udali się na Puchar Świata Oceania Judo Open do Perth w Australii, odnosząc znaczące wyniki sportowe.
Szer. Piotr Kuczera (-90kg) i szer. rez. Beata Pacut (-78kg) wywalczyli brązowe medale w 2 dniu turnieju. Zajmujący 52 miejsce w rankingu światowym szer. Kuczera wygrał z czterema obecnie wyżej sklasyfikowanymi zawodnikami - Szwajcarem Cirilem Grossklausem w dogrywce, Amerykaninem Coltonem Brownem, w repesażu ze Słowakiem Peterem Zilką i o brąz z Kochmanem z Izraela. Wszyscy oni plasują się w 3 i 4 dziesiątce, a Li Kochman to wicemistrz tegorocznych Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy na Białorusi. Szer. Piotr Kuczera przegrał tylko w ćwierćfinale z aktualnym Mistrzem Europy Turkiem Mikailem Ozerlerem.

Brąz wywalczyła plasująca się na 20 lokacie na świecie szer. rez. Beata Pacut. Bardzo ważne były jej zwycięstwa przed czasem z Rosjankami z 19 i 17 pozycji - Antoniną Shmelevą i o brąz z Aleksandrą Babintsevą, brązową medalistką Mistrzostw Świata z 2018 w azerskim Baku. Polka wygrała też z Brytyjką Emmą Reid, a porażki doznała tylko z Niemką Luise Malzahn.

St. mar. Daria Pogorzelec (-70kg) uplasowała się na 7 miejscu. Bilans pojedynków wyniósł 2-2. Pogorzelec wygrała z Rosjanką Aleną Prokopenko, która była zlotą medalistką z Wuhan i Greczynką Elisavet Teltsidou.

Startująca w wadze -57kg szer. rez. Anna Borowska doszła do walki o brąz, którą przegrała z Niemką Ines Beischmidt zajmując ostatecznie 5 lokatę.

O medal rywalizowała także mar. Karolina Pieńkowska (-52kg).Wywalczyła 5 miejsce. Wygrała trzy walki, w tym dwie w dogrywkach z Brazylijką Eleudis Valentim w eliminacjach i Węgierką Rekę Pupp w repesażu, a pojedynek o brąz z Angelicą Delgago trwał prawie 8 minut. Triumfowała judoczka ze Stanów Zjednoczonych.

Na 7 lokacie uplasowała się także szer. Agata Ozdoba-Błach (-63kg) oraz szer.rez. Wiktor Mrówczyński(-73kg)

Tekst: st. chor. szt. mar. Adam Poździk
Zdjęcia: mar. Karolin Pieńkowska