Święto Wojsk Lądowych

Święto Wojsk Lądowych

28 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz
I zastępca dowódcy generalnego RSZ generał dywizji pilot Jan Śliwka uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Wojsk Lądowych, które 19 września odbyły się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Biskup Polowy Józef Guzdek przewodniczył Mszy Świętej w intencji żołnierzy, która odbyła się 19 września w Katedrze Polowej Wojska Polskiego z okazji Święta Wojsk Lądowych. Ordynariusz Wojskowy życzył żołnierzom Wojsk Lądowych „odwagi w myśleniu oraz determinacji w działaniu”. W nawach bocznych Katedry stanęło ponad dwadzieścia pocztów sztandarowych jednostek Wojsk Lądowych.

Biskup Polowy odznaczył generała brygady Wojciecha Grabowskiego medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, ustanowionym w setną rocznicę powołania Biskupstwa Polowego w Polsce.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie Inspektor Wojsk Lądowych DG RSZ gen. bryg. Wojciech Grabowski w swoim przemówieniu słowa uznania skierował do żołnierzy Wojsk Lądowych, którzy pełnią służbę w kraju oraz w misjach zagranicznych, szczególne podziękowania skierował do rodzin żołnierzy, którzy polegli w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Generał Grabowski podkreślił również, że służba w Wojskach Lądowych wymaga rzetelności, odpowiedzialności, pełnego profesjonalizmu oraz otwartości na zawodowe wyzwania.

Podczas uroczystości Podsekretarz Stanu w MON Paweł Woźny podziękował wszystkim dowódcom i żołnierzom Wojsk Lądowych za codzienną wymagającą służbę oraz za zaangażowanie i wnoszenie osobistego wkładu w rozwój Wojsk Lądowych.

Życzenia z okazji Święta zgromadzonym żołnierzom złożył Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak.

Uroczystość była także okazją do wręczenia wyróżnień żołnierzom Wojsk Lądowych.

Na zakończenie na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych oraz artyści z wojskowych zespołów artystycznych.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz