Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

16 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz
I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowoprzybyłych.
Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z DG RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Zwracając się do żegnanych żołnierzy generał Śliwka podkreślił ich zasługi i podziękował za sumienną służbę, przypominając ich zaangażowanie oraz gotowość do wielu wyrzeczeń. Ubywającym z DG RSZ życzył powodzenia na nowych stanowiskach. „Dziękuję za służbę w Dowództwie Generalnym RSZ. Niech doświadczenie zdobyte tutaj pomoże spełnić oczekiwania wasze i waszych przełożonych”– dodał.

Zwracając się do nowomianowanych oficerów Dowódca Generalny pogratulował im awansu.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz