Utworzenie 18 Pułku Logistycznego

Utworzenie 18 Pułku Logistycznego

6 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Przemysław Lipczyński
W Łomży minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak ogłosił decyzję o utworzeniu 18 Pułku Logistycznego wchodzącego w skład 18 „Żelaznej” Dywizji Zmechanizowanej.
W uroczystościach wziął również udział I Zastępca Dowódcy Generalnego, gen. dyw. pilot Jan Śliwka oraz dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze św. Michała Archanioła a następnie przeniosły się na łomżyński rynek, gdzie minister Mariusz Błaszczak wręczył nowemu dowódcy decyzję o sformowaniu 18 Pułku Logistycznego.

Pułk będzie formowany na podstawie funkcjonujących w Łomży, Warsztatów Technicznych. W swojej strukturze będzie posiadał trzy bataliony: transportowy, remontowy i zabezpieczenia. Dowódcą pułku został płk Paweł Gałązka. Od tego dnia w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka wchodzą: 1 Warszawska Brygada Pancerna z Warszawy, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 19 Brygada Zmechanizowana z Lublina, 18 Pułk Logistyczny z Łomży oraz 18 Batalion Dowodzenia z Siedlec.

Tekst i zdjęcia: kpt. Przemysław Lipczyński