Żołnierze pancernej brygady szkolą się na poligonie w Ustce

Żołnierze pancernej brygady szkolą się na poligonie w Ustce

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: archiwum 1WBP
Strzelania bojowe do celów powietrznych – to główne zadanie żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy przebywają na poligonie w Ustce.
Dywizjon przeciwlotniczy z Siedlec wchodzący w skład warszawskiej brygady realizuje zajęcia szkoleniowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Zgrupowanie pododdziałów przeciwlotniczych rozpoczęło się rozprowadzeniem, podczas którego udzielono instruktaży. Obejmowały one omówienie warunków przeciw pożarowych, zasad obchodzenia się z bronią, przestrzegania przepisów mundurowych czy warunków bezpieczeństwa i przebywania na terenie poligonu Ustka.

W okresie szkolenia dywizjon przeciwlotniczy realizuje strzelania bojowe do celów powietrznych przy użyciu przeciwlotniczych samobieżnych zestawów artyleryjsko – rakietowych ZSU 23-4 MP BIAŁA oraz przeciwlotniczego zestawu rakietowego GROM. Żołnierze z Siedlec, gdzie na co dzień stacjonuje dywizjon realizują szkolenie strzeleckie zarówno w dzień jak i w nocy. Za cele powietrzne służą imitatory celu powietrznego ICP oraz makiety samolotów zdalnie naprowadzanych z ziemi.

Tekst: ppor. Artur Wróbel
Zdjęcia: archiwum 1WBP