Polsko-niemiecka podróż historyczno-geograficzna w ramach projektu Cross Attachment

Polsko-niemiecka podróż historyczno-geograficzna w ramach projektu Cross Attachment

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz
Żołnierze 41 Niemieckiej Brygady Zmechanizowanej odwiedzili Dowództwo Generalnego RSZ. Wizyta była elementem polsko-niemieckiej podróży historyczno-geograficzna w ramach projektu Cross Attachment.
Delegację żołnierzy 411 Batalionu Piechoty Zmechanizowanej Bundeswehry oraz żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Dowództwie Generalnym RSZ przywitał generał broni Jarosław Mika.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z zadaniami i strukturą Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Zaprezentowano również zadnia Grupy Współpracy Wojsk Lądowych w ramach projektu Cross Attachment.

***
Program Cross Attachment jest wynikiem porozumienia, które w 2014 roku podpisali ministrowie obrony Polski i Niemiec. Cross Attachment zakłada wzajemne przyporządkowanie pododdziału danej jednostki pod dowództwo brygady państwa partnerskiego.

Wspólne, długoterminowe szkolenie w ramach inicjatywy Cross Attachment pozwala na wzajemną wymianę doświadczeń, jak również budowanie jeszcze większej interoperacyjności. Odbywa się to w ramach szeregu ćwiczeń na polskich i niemieckich poligonach.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz