Wizyta robocza Dowódcy JFC Brunssum

Wizyta robocza Dowódcy JFC Brunssum

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Zdjęcia: szer. Krystian Woźniak
Dowódca JFC Brunssum gen. Erhard Bühler z wizytą w DG RSZ
Z wizytą roboczą do Dowództwa Generalnego RSZ przybył Dowódca JFC (Allied Joint Force Command) Brunssum generał Erhard Bühler.
Dowódca Generany RSZ generał broni Jarosław Mika podczas spotkania z generałem Bühlerem omówił kwestie związane ze współpracą oraz obecnością wojsk sojuszniczych na terytorium Polski. Generał Mika podziękował za zaangażowanie dowództwa w osiągnięcie pełnej gotowości stacjonujących w naszym kraju wojsk sojuszniczych.

***
Sojusznicze Dowództwo Sił Połączonych NATO (the Allied Joint Force Command, JFC) w Brunssum jest jednym z dwóch natowskich dowództw operacyjnych w Europie. Drugie tego typu dowództwo mieści się w Neapolu we Włoszech. JFC Brunssum zaangażowane jest w planowanie operacyjne postanowień Artykułu 5 Sojuszu, misję ISAF w Afganistanie, Baltic Air Policing oraz Siły Odpowiedzi NATO (ang. NATO Response Force, NRF). W Brunssum pracuje na co dzień półtora tysiąca żołnierzy i pracowników cywilnych reprezentujących kraje Sojuszu, Partnerstwa dla Pokoju i lokalną społeczność.