None

Uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Nieborowie

12 zdjęć w galerii
Żołnierze 37 i 38 dr OP z 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej OP z Sochaczewa wzięli udział w przedsięwzięciu kulturalnym organizowanym przez Oddział Muzeum Narodowego w Nieborowie i Arkadii, podczas którego zaprezentowano wystawę czasową związaną z 336 rocznicą Odsieczy Wiedeńskiej.
Żołnierze 37 i 38 dr OP z 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej OP z Sochaczewa wzięli udział w przedsięwzięciu kulturalnym organizowanym przez Oddział Muzeum Narodowego w Nieborowie i Arkadii, podczas którego zaprezentowano wystawę czasową związaną z 336 rocznicą Odsieczy Wiedeńskiej, prezentującą miedzy innymi pamiątki rodowe po królu Janie III Sobieskim, które towarzyszyły mu w bitwie pod Wiedniem. Po bezapelacyjnym sukcesie Fausta w 2018 r., w tym dniu na dziedzińcu muzeum odbyło się także kolejne spotkanie z operą. Tym razem organizatorzy podjęli klasykę - "Don Giovanni" Wolfganga Amadeusza Mozarta, która zgromadziła rzeszę słuchaczy.

Jednostki DGR SZ zaprezentowały m.in. przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Grom, przeznaczony jest do zwalczania samolotów i śmigłowców w warunkach występowania naturalnych i sztucznych zakłóceń termalnych, armatę przeciwlotniczą ZU 23-2 służącą do zwalczana celów nisko lecących na odległości do 2,5 km, celów lekko opancerzonych lub siły żywej.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa „Póki my żyjemy – poetyckie wspomnienie września 1939” wykonana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, która została przygotowana w związku z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Tekst: płk Artur Gałecki
Zdjęci: sierż. Piotr Gubernat