Triathlon

Triatloniści i triatlonistki rywalizują o medale wojskowych czempionatów od 1992 roku. Trzecie mistrzostwa odbyły się w ramach igrzysk w Rzymie. Wśród 15 męskich reprezentacji była też polska. Cztery lata później na igrzyskach w Zagrzebiu Polacy startowali po raz drugi. 16. czempionat odbył się w ramach igrzysk w Rio de Janeiro w 2011 roku. W Brazylii po raz pierwszy w wojskowych mistrzostwach wystąpiły Polki. Debiut był bardzo udany. W Rio reprezentantki Wojska Polskiego wywalczyły dwa złote medale i brązowy. Indywidualnie triumfowała st. szer. Agnieszka Jerzyk, a trzecia była st. szer. Maria Cześnik. Drugie złoto panie zdobyły w klasyfikacji drużynowej, gdzie na podium wraz z Jerzyk i Cześnik stanęła szer. Paulina Kotfica i szer. Ewa Komander. 
 
Z kolei na igrzyskach w 2015 roku reprezentantki Wojska Polskiego wywalczyły dwa medale: srebrny – Agnieszka Jerzyk oraz brązowy drużyna w składzie: Jerzyk, Cześnik i szer. Hanna Matysiak. Cztery lata później na igrzyskach w Wuhan Polskę reprezentowało sześć zawodniczek i trzech zawodników. Jednak nie udało im się stanąć na podium. Polkom do brązu w rywalizacji drużynowej zabrakło ponad sześć minut, zaś najlepszą z naszych reprezentantek kpr. Agnieszkę Jerzyk od miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej dzieliło zaledwie 20 s.
 
W czempionatach, w których rywalizowano o medale poza wojskowymi igrzyskami Polki zdobyły dwa srebrne medale w Lozannie (2012) oraz srebrny i brązowy w Warendorfie (2017). W Szwajcarii drugie miejsce wywalczyła st. szer. Agnieszka Jerzyk i drużyna, w której oprócz niej do klasyfikacji drużynowej liczyły się czasy uzyskane przez st. szer. Marię Cześnik i szer. Paulinę Kotficę. Natomiast w Niemczech st. szer. Agnieszka Jerzyk wywalczyła srebro, a drużyna brąz (Jerzyk, szer. Hanna Kaźmierczak, st. szer. Paulina Kotfica).
 

Triatloniści

1. kpr. AGNIESZKA KINGA JERZYK
2. szer. MATEUSZ RAK
3. st. szer. PAULINA KOTFICA
4. szer. ROKSANA SŁUPEK
5. szer. PAULINA KLIMAS