Złoty szczyt zdobyty!

28 maja 2021 roku w Salt Lake City szer. Aleksandra Mirosław pokonała Emmy Hunt podczas finału wspinaczki szybkiej kobiet w Pucharze Świata we wspinaczce.

Kolejny tiumf w zawodach o Puchar Świata we wspinaczce sportowej. Szer. Aleksandra Mirosław w finale pokonała Amerykankę Emmę Hunt. Ponad dwa lata nasza zawodniczka oczekiwała na ponowny start w zawodach o Puchar Świata. Warto zauważyć, że w tej konkurencji przez minimalny błąd bardzo łatwo ze szczytu klasyfikacji wypaść poza podium. Co więcej, w Salt Lake City szer. Aleksandra Mirosław uzyskała najlepszy czas w eliminacjach – 7,20 s. W finale w pojedynku z Amerykanką wspinała się przez 7,38 s.

- Lepszego rozpoczęcia sezonu chyba nie mogłam sobie wyobrazić. Pierwszy start w Pucharze Świata w 2021 roku i złoto wylądowało na mojej szyi. Ostatnie pół roku nie należało do najłatwiejszych dla mnie, zaliczyłam wiele wzlotów i upadków (więcej upadków niestety), ale wróciłam i naprawdę jestem dumna z siebie! Przed Igrzyskami jeszcze dużo pracy przede mną, ale dla mnie ten start to jak krok milowy naprzód. Do Polski wracam spokojna i gotowa na ostatnią prostą w przygotowaniach do Tokio - mówiła Aleksandra po zwycięstwie.

***
Wspinaczka sportowa dopiero w tym roku zadebiutuje w programie letnich igrzysk olimpijskich.

 

Czytaj więcej na naszym Facebook oraz Twitter.