Sportowy sukces podczas mistrzostw świata w Moskwie

7 zdjęć w galerii
Reprezentantki Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyły dwa brązowe medale podczas wojskowych mistrzostw świata w boksie. W Rosji brąz zdobyły nasze bokserki – szer. Sandra Drabik i szer. Agata Kaczmarska.

W Moskwie odbyły się 58. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Boksie. O medale na ringach walczyli reprezentanci 25 państw z całego świata. Z czworga reprezentantów Wojska Polskiego miejsca na podium wywalczyły dwie bokserki. Brązowe medale zdobyły: w kategorii 48–51 kg – szer. Sandra Drabik oraz w kat. 69–75 kg – szer. Agata Kaczmarska.

W serii walk półfinałowych w kategorii średniej szer. Agata Kaczmarska (75 kg) zmierzyła się z Mavluda Mavlonova z Uzbekistanu, aktualną vicemistrzyni Azji. Niestety szer. Agata Kaczmarska nie awansowała do wielkiego finału odbywającego się na stadionie Dynamo w Moskwie. W półfinale przegrała 1-2 (!) z reprezentantką Uzbekistanu. Podobnie jak Sandra Drabik (51 kg), wywalczyła brąz w prestiżowych zawodach w Rosji.

W turnieju uczestniczyli także inni nasi żołnierze-sportowcy szer. Jakub Słomiński (49 kg) i szer. Mateusz Polski (69 kg). Obaj odpadli z turnieju po wyrównanych walkach z pierwszymi rywalami. Słomiński przegrał z Brazylijczykiem Leanderso dos Sa Conceicao Siqueiro, a Polski z Wenezuelczykiem Christiannem Jose Palacio Mediną.