Mistrzostwa Świata Sztafet zakończone

1 zdjęcie w galerii
W dniach 1-2 maja 2021 r. w Chorzowie odbyła się V edycja World Athletics Relays, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet. Dla wielu sportowców była to walka o kwalifikacje do udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Wśród reprezentacji biało-czerwonych nie mogło zabraknąć żołnierzy Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, m.in. szer. Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz szer. Patryka Dobka. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych reprezentacja Polski nie zawiodła, bowiem w ciągu dwóch dni zaciętej rywalizacji zdobyli pięć medali, w tym dwa złote.

Polscy sportowcy przysporzyli nam w Chorzowie wiele radości. Już w sobotę mogliśmy świętować dwa krążki dla Polski. Najpierw Joanna Jóźwik i szer. Patryk Dobek potwierdzili bardzo wysoką formę, sięgając po złoto w sztafecie 2x2x400 m, następnie srebro Polacy wywalczyli w mieszanej sztafecie płotkarskiej.

W niedzielę reprezentacja Polski w składzie: Kornelia Lesiewicz, szer. Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek wywalczyły srebrny medal w biegu na 4x400 m. Polki uzyskały czas 3.28,81 i przegrały jedynie z Kubankami - 3.28,41.

Złoto na 4x200 wywalczyły Polki rezultatem 1.34,98. Tym samym poprawiły rekord kraju z 1975 roku, który wynosił 1.35,5. W rywalizacji kobiet w biegu 4x100 metrów, z końcowym czasem 44,10 s. Polki uplasowały się na drugim miejscu, tuż za reprezentacją Włoch.

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na igrzyskach olimpijskich w Tokio.