Mistrzostwa Europy w zapasach i kolejne medale dla żołnierzy CWZS

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Fot. Rafał Oleksiewicz / PZZ
W minionym tygodniu odbyły się mistrzostwa Europy w zapasach, w których część reprezentacji Polski stanowili żołnierze Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Po ciężkich zmaganiach żołnierze wywalczyli 7 z 9 medali, jakie zdobyła Polska podczas mistrzostw
W kategorii do 97 kg brązowy medal zdobył st. szer. Radosław Baran, który w swoim ostatnim pojedynku pokonał reprezentującego Ukrainę Muraziego Mchedlidze 8:1.

Po raz ósmy naprzeciwko siebie stanęły reprezentantka CWZS szer. Roksana Zasina i Stalvira Orszusz. Mimo remisu 2:2, to Rosjance przypadło złoto, ponieważ wykonała akcję wyżej punktowaną. To już piąty medal utalentowanej zapaśniczki CWZS w imprezie tej rangi.
W przedostatnim dniu rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Europy w zapasach szer. Mateusz Bernatek wywalczył wicemistrzostwo w stylu klasycznym w kategorii 67 kg.

Świetne przygotowanie, wola walki oraz determinacja w dążeniu do celu pokazały, że żołnierze mają duże szanse na zdobycie medali podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.