97. Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski zakończone!

11 zdjęć w galerii
W dniach 24-26 czerwca 2021 r. na Stadionie Olimpii w Poznaniu odbyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Wśród zawodników walczących o kwalifikacje olimpijskie znaleźli się żołnierze Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.
Pierwszego dnia zmagań w pchnięciu kulą szer. Paulina Guba i szer. Klaudia Kardasz zajęły pierwsze i drugie miejsce, z wynikami 18,29 m. i 17,33 m. Zwycięzcami trójskoku oraz rzutu oszczepem również okazali się żołnierze naszego Zespołu: kpr. Adrian Świderski 16,38 m i szer. Marcin Krukowski 83,86 m.

W biegu na 1500 m jak zwykle triumfował kpr. Marcin Lewandowski 3:49,49, a tuż za nim do mety dobiegł szer. Michał Rozmys z czasem 3:49,60.

Na uwagę podczas mistrzostw zasługuje wyczyn sierż.. Piotra Małachowskiego, który zwyciężył w rzucie dyskiem 64,67 m. Warto zauważyć, że zarówno w 2007 jak i 2021 r. sięgnął w Poznaniu po złoto. W sumie nasz żołnierz zgromadził aż 13 tytułów mistrza Polski.

W pchnięciu kulą mężczyzn st. szer. Jakub Szyszkowski uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 20,00 m. Natomiast w skoku o tyczce kpr. Paweł Wojciechowski zajął 3 miejsce, osiągając wysokość 5,70 m.

Co więcej, w rzucie młotem nasi żołnierze w dalszym ciągu osiągają wysokie wyniki. Szer. Malwina Kopron która rzuciła 75,42 m. po raz kolejny stanęła na najwyższym miejscu podium, pokonując kolejny raz słynną Anitę Włodarczyk, natomiast szer. Wojciech Nowicki swoim rzutem na 80,86 m. zajął drugie miejsce wśród mężczyzn.

Optymizmem przed Igrzyskami Olimpijskimi napawa forma sprinterek w biegu na 400 m. Drugie i trzecie miejsce zajęły szer. Justyna Święty-Ersetic (51,52 s) i szer. Małgorzata Hołub-Kowalik (51,77). Na tym samym dystansie w biegu przez płotki w kategorii kobiet zwyciężyła szer. Joanna Linkiewicz 56,32 SB. W sztafecie 4x100m K, drugie miejsce zajęła drużyna w składzie z szer. Mariką Popowicz-Drapałą.

Trzydniowe zmagania najlepszych polskich lekkoatletów obfitowały w dobre wyniki. Na zakończenie Mistrzostw Polski nasi żołnierze wywalczyli: srebrny medal w skoku w dal szer. Tomasz Jaszczuk (7.71 m), złoty i srebrny medal w biegu na 800 m szer. Patryk Dobek (1:48.21) i szer. Mateusz Borkowski (1:49.10), w biegu na dystansie 5000 m stanęła st. szer. Izabela Paszkiewicz (16:05.50) zajmując drugie miejsce. W sztafecie 4x400 w zwycięskich drużynach znaleźli się żołnierze – st. szer. Jakub Krzewina i szer. Tymoteusz Zimny 3:08.30 oraz szer. Małgorzata Hołub Kowalik.

***
Przed zawodnikami najważniejsza sportowa impreza – igrzyska olimpijskie w Tokio. Forma żołnierzy jest na najwyższym poziomie, dlatego mocno wierzymy w zdobycie medali podczas zbliżającego się największego święta sportu w Japonii.