None

Turniej baz lotniczych w Futsalu zakończony

34 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kmdr ppor. Marcin Braszak
W piątek (21.02) dobiegł końca 1. Halowy Turniej Baz Lotniczych Wojska Polskiego w Futsalu. Zdobywcami trofeum - Pucharu dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej okazali się gospodarze turnieju, 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach.
Dzień finałów rozpoczął się dwoma meczami półfinałowymi, w których reprezentacja 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia pokonała drużynę 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina 4:1, a gospodarze – 44. Baza Lotnictwa Morskiego z Siemirowic wygrali z zawodnikami 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza wynikiem 2:0. Emocje przed finałem podgrzał mecz o trzecie miejsce pomiędzy reprezentacjami Baz z Dęblina i Powidza, zakończony wysoką wygraną 33. Bazy aż 7:1.

Wielki finał turnieju - mecz pomiędzy 56. Bazą Lotniczą z Inowrocławia, a gospodarzami turnieju – 44. Bazą Lotnictwa Morskiego z Siemirowic rozpoczął się spokojnie, a obydwie drużyny starały się nie stracić gola. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem bezbramkowym. Dopiero w drugiej połowie gospodarze znaleźli klucz do bramki gości z Inowrocławia i strzelili 3 gole. Po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród, podczas której nagrodzono wszystkie drużyny biorące udział w turnieju; wręczono medale, puchary i pamiątkowe grawertony. Nagrody wręczali zastępca dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej kmdr pil. Cezary Wiatrak oraz dowódca 44. Bazy Lotnictwa Morskiego kmdr pil. Paweł Smereka. W trakcie ceremonii wyróżniono także najlepszego bramkarza i strzelca turnieju – obydwaj zawodnicy z 56. Bazy oraz najlepszego piłkarza, którym okazał się reprezentant drużyny z Siemirowic. W kulminacyjnym momencie kmdr pil. Cezary Wiatrak przekazał puchar dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w ręce kapitana drużyny z Siemirowic, który wzniósł trofeum. Teraz czas na poturniejowe refleksje i… przygotowania do następnego turnieju, który już za rok!