Rozwój infrastruktury Akademii Wojsk Lądowych

 

W 2016 roku zainicjowano szereg działań mających na celu poprawę infrastruktury socjalnej, laboratoryjnej i szkoleniowej. Zainicjowane działania skutkują tym, że obecnie finalizowane są procesy przygotowujące kilkanaście inwestycji, które wejdą wkrótce w proces realizacji.

 

Jednym z kluczowych projektów, który wkroczył w fazę realizacyjną jest budowa nowej stołówki o pojemności w pełni dostosowanej do potrzeb zwiększających się stanów osobowych oraz obiekt, w którym będą mieściły się nowoczesne laboratoria. Zakończono prace remontowo - budowlane dwóch obiekty: dostosowanie obiektu budowlanego do potrzeb kwaterunkowych na ponad dwieście miejsc noclegowych i Laboratorium zarządzania dronami w działaniach taktycznych. W ostatniej fazie procesu przygotowawczego do realizacji inwestycji jest Laboratorium nowych technologii.

 

baza5 31 b 104

 

Podjęto także działanie związane z odzyskaniem czterystu hektarów poligonu, oraz strzelnicy, które są niezbędne do zabezpieczenia szkolenia wojskowego podchorążych. W obszarze poprawy mobilności procesu kształcenia i szkolenia podchorążych, szczególnie w kwestii przemieszczanie się grup szkoleniowych do centrów szkolenia, na poligony oraz inne zajęcia terenowe dokonano znaczącej wymiany taboru transportowego. Obecnie Akademia dysponuje odnowioną w 45% flotą pojazdów.