Duszpasterstwo Akademickie „Nieśmiertelni”

 
Duszpasterstwo Akademickie „Nieśmiertelni”, które powstało 1 października 2016 roku jest wspólnotą młodych ludzi, którzy nie tylko chcą rozwijać swoje życie duchowe i budować swój „kręgosłup” moralny poprzez uczestnictwo w nabożeństwach, spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach oraz pielgrzymkach, ale także dbać o rozwój swojego człowieczeństwa zajmując się niesieniem pomocy potrzebującym. Ponieważ dobry żołnierz, to przede wszystkim dobry człowiek. 
 
W Duszpasterstwie AWL prężnie działa wolontariat hospicyjny, w ramach którego podchorążowie odwiedzają dorosłych podopiecznych Hospicjum Bonifratrów oraz wspierają działania Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, która pomaga ciężko chorym dzieciom, będącym w domach.  Nie mogą ich odwiedzać ze względu na słaby stan zdrowia, ale wspierają ich różnymi akcjami. Pomagają również domom dziecka, jadłodajniom oraz biorą czynny udział w corocznym finale „Szlachetnej Paczki”. Są obecni w przestrzeni Wrocławia wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc. 
 
Bardzo ważnym elementem działalności Duszpasterstwa jest wsparcie kombatantów. Podchorążowie przygotowują dla nich paczki na święta, odwiedzają ich, dzwonią do nich, robią zakupy oraz załatwiają sprawy życia codziennego. Członkowie Duszpasterstwa mają świadomość, że uczestniczą w niepodległościowej sztafecie pokoleń i pamiętają o tych, którzy byli przed nami. To od kombatantów młodzi żołnierze uczą się tego, co jest istotą służby, czyli poświęcenia dla Ojczyzny. Dzięki nim mają możliwość dotknąć żywej historii, dlatego tak ważne jest dla nich każde spotkanie.