WYDARZENIA

Amazon zaprasza studentów na wirtualne zwiedzanie centrów logistycznych
 
 
Amazon zaprasza studentów na wirtualne zwiedzanie centrów logistycznych 
 • Amazon uruchomił pierwsze wirtualne zwiedzanie na żywo swoich centrów logistycznych.
 • Podczas interaktywnego zwiedzania na uczestników czeka relacja na żywo z centrów logistycznych Amazon, panoramy 360°, filmy oraz sesja Q&A z przewodnikami wirtualnych wycieczek.
 • Doświadczeni przewodnicy zaprezentują różne stanowiska pracy, poprzez które przechodzą zamówienia klientów Amazon.
 • Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób zamówienia są dostarczane do klientów, myślisz o udziale w programie stażowym, zarejestruj się na wirtualne zwiedzanie centrum logistycznego: amazon.pl/wirtualnewycieczki i poznaj Amazon. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 • Amazon zaprasza do udziału studentów, którzy chcieliby lepiej poznać centrum i zaaplikować na jeden z programów stażowych: https://www.amazon.jobs/pl/landing_pages/apprentices
 
Od wielu lat Amazon regularnie organizuje zwiedzanie centrów logistycznych dla lokalnych mieszkańców, studentów, klientów oraz dla każdej osoby zainteresowanej tym, jak działa Amazon „od kuchni”. Tylko w 2019 r. prawie 18 000 uczestników odwiedziło polskie centra logistyczne w ramach organizowanych wycieczek. Program spotkał się z pozytywnym odbiorem, jednak ze względu na pandemię i w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz odwiedzających, Amazon tymczasowo zawiesił program zwiedzania.
 
Jesteśmy obecni w Polsce od 2014 r. i od zawsze stawialiśmy na otwartość i pełną transparentność, dlatego centra logistyczne Amazon są otwarte dla wszystkich zainteresowanych naszą działalnością. Bezpieczeństwo naszych pracowników oraz gości jest najwyższym priorytetem, dlatego ograniczyliśmy wizyty podczas pandemii. Cieszymy się, że od teraz możemy zaprosić wszystkich na wirtualne zwiedzanie, aby mogli się przekonać na własne oczy, jak działają nasze centra logistyczne, wdrożone w nich rozwiązania oraz warunki pracy – mówi Marian Sepesi, regionalny dyrektor Amazon w Polsce i dodaje – W marcu uruchomiliśmy Amazon.pl i od teraz, dzięki wirtualnym wycieczkom, każdy klient ma możliwość zobaczyć, w jaki sposób przygotowujemy dla niego zamówienie.
 
Przekonaj się, na czym polega praca w centrum realizacji zamówień Amazon 
Zwiedzanie centrów logistycznych Amazon to doskonała okazja dla studentów, aby zapoznać się z funkcjonowaniem obiektu, dowiedzieć się więcej o firmie jako potencjalnym pracodawcy i tym samym odkryć nowe możliwości rozwoju kariery po studiach. Obecnie, z powodu pandemii, wycieczki dla grup studenckich zostały odwołane, ale wirtualne zwiedzanie w pełni realizuje założenia stacjonarnych spotkań. Przewodnicy prezentują procesy logistyczne „od a do z” oraz omawiają dostępne technologie, m.in. Amazon Robotics, pokazując wszystko na żywo. Aktualnie trwa nabór na programy stażowe dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, dlatego tym bardziej warto spojrzeć za kulisy centrum, aby jeszcze lepiej poznać firmę Amazon.
 
Wszystkie informacje o programach stażowych oraz dostępnych ofertach można znaleźć na stronie: 
 
Podczas wirtualnego zwiedzania uczestnicy mają możliwość poznać kolejne etapy przygotowywania zamówienia, zanim opuści centrum logistyczne i zostanie dostarczone do klienta. Wirtualni goście mogą przekonać się, jak wszechstronna jest praca w logistyce, która wymaga zaangażowanych pracowników z różnych dziedzin, perfekcyjnej koordynacji oraz najnowocześniejszej technologii, aby niezależnie od warunków, szybko i niezawodnie dostarczać zamówienia klientom. 
 
Zarejestruj się na wirtualne zwiedzanie i poznaj Amazon!
Wirtualne zwiedzanie odbywa się w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki – w godzinach porannych oraz popołudniowych (11:00 oraz 15:00) i trwa godzinę. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – rejestracja jest dostępna na stronie: www.amazon.pl/wirtualnewycieczki. Po dokonaniu rejestracji uczestnicy otrzymają link, który pozwoli wziąć udział w zwiedzaniu za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfonu.
 
Ponadto, wirtualni zwiedzający będą mieli szansę zadawać na żywo dodatkowe pytania prowadzącym, dzięki czemu wycieczka będzie unikalna i jeszcze ciekawsza dla każdego z uczestników. W tym celu goście mogą stosować funkcję czatu, na którym można wysyłać pytania skierowane do przewodników Amazon.
 

 
REKRUTACJA DO USA
 
 
Pragniemy poinformować, iż ruszyła rekrutacja na studia do Stanów Zjednoczonych na semestr w roku akademickim 2021/2022. 
 
W REKRUTACJI MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ TYLKO PODCHORĄŻOWIE STUDIUJĄCY OBECNIE NA TRZECIM ROKU! 
 
W tym roku oferujemy możliwość wyjazdu do trzech Uczelni:
 • University of North Georgia,
 • United States Military Academy West Point,
 • Virginia Military Institute. 
 
Każdy podchorąży, który chce wziąć udział w rekrutacji, musi spełniać następujące warunki:
 • minimalna średnia ocen uzyskanych za okres studiów poprzedzających wyjazd studenta musi wynosić 3,75;
 • zajmować miejsce w pierwszej 60 w rankingu;
 • brak warunkowych zaliczeń z poprzednich semestrów i zaliczenie semestru poprzedzającego wyjazd.
 
W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biura:
 
danuta.karbowiak@awl.edu.pl
tel.: 261-658-702
 
Biuro znajduje się w budynku numer 7, pokój numer 1.25
 

 
POMOCNA DŁOŃ
 
 
Fundacja Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM udziela wsparcia dla osób potrzebujących pomocy w zakresie zawodowym, prawnym oraz psychologicznym.
 
Pomocna Dłoń to ogólnopolski projekt współtworzony z wolontariuszami firmy State Street. Jest on rozszerzeniem projektu Barriers Breaking Opportunity, realizowanego w 2020 roku pod Honorowym Patronatem Marszałka Małopolski. Nasze działania kierujemy do wszystkich osób, które ucierpiały z powodu pandemii Covid-19, zarówno w obszarze zawodowym, ale również w sensie prawnym, relacji społecznych i zdrowia psychicznego. W szczególności chcemy dotrzeć do osób, które mają utrudniony dostęp do świadczeń – osób z mniejszych miejscowości, miast powiatowych czy obszarów wiejskich.
 
W ramach projektu oferujemy:
 • szkolenie z kompetencji interpersonalnych i biznesowych,
 • indywidualne konsultacje i porady prawników,
 • warsztaty psychologiczne,
 • wsparcie dedykowanych mentorów.
 
Wszystkie działania odbywać się będą nieodpłatnie w formie zdalnej od kwietnia do końca 2021 roku.
 
Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy do aplikowania on-line znajdziecie na stronie: https://www.stellavirium.org/projekt-pomocna-dlon/
 
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony i sprawdzenia szczegółów.
 
Zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych:
 
W przypadku pytań, prosimy o kontakt na poniższy numer telefonu i adres e-mail:
 • 509 206 033
 • biuro@stellavirium.org