Przedstawiciel Uniwersytetu Obrony w Brnie przeprowadził zajęcia dla kadetów przebywających w AWL

4 zdjęć w galerii
W dniach 21 - 25.03.2022 r. studenci i kadeci przebywający w ramach Semestru Międzynarodowego 2022 w Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyli w zajęciach „Electronic Warfare” prowadzonych przez ppłk. dr. Petra Hlaviznę.
Pan pułkownik jest pracownikiem Wydziału Wsparcia Wywiadu na Uniwersytecie Obrony w Brnie i ekspertem w dziedzinie wojny elektronicznej, którego zakres zainteresowań obejmuje również wywiad, nadzór i rozpoznanie (ISR).

Studenci przez cały tydzień intensywnej nauki zaznajamiali się z zagadnieniami obejmującymi rolę walki elektronicznej jako aspektu wojskowego środowiska operacyjnego, zdobywali wiedzę na temat ekspozycji na zagrożenia z wykorzystaniem technologii EMS, poszerzali znajomość działań związanych z prowadzeniem wojny elektronicznej oraz środków zapewniających efektywne wykorzystanie systemów EW. Dodatkowo pozyskiwali informacje dotyczące stosowania zasad walki elektronicznej w wojskowych procesach decyzyjnych.

W trwającym semestrze letnim w terminie od 28 lutego do 30 czerwca br. w AWL studiuje 31 studentów wojskowych i cywilnych z 8 państw: Kanady, Austrii, Belgii, Rumunii, Włoch, Bułgarii, Turcji i Litwy.

tekst i zdjęcia: Zuzanna Stańczyk