Podchorążowie AWL w West Point

4 zdjęć w galerii
W ramach Semestru Międzynarodowego od stycznia br. trzech podchorążych AWL studiuje w West Point.
Poza uczestnictwem w programowych zajęciach wraz z kadetami amerykańskimi biorą udział w szeregu wydarzeń edukacyjnych i sportowych. Studenci wzięli udział w biegu upamiętniającym poległych absolwentów United States Military Academy, który odbywał się w dwóch formułach - w mundurze z plecakiem i formule sportowej - w stroju sportowym. Teren West Point Academy charakteryzuje się dużą ilością wzgórz z wysokimi podbiegami. Bieg nie należał do najlżejszych, można go porównać do półmaratonów górskich w Polsce. Wyniki podchorążych, mimo braku podium, były zadowalające. Wśród 360 uczestników wyglądały nastepująco:
  • Miejsce 24 - sierż. pchor. Karol Święcicki z czasem 1h 36 min. 16 sek., 5 w grupie wiekowej 20-29 lat. 
  • Miejsce 29 - sierż. pchor. Jan Korwin-Kijuć z czasem 1h 37 min. 01 sek., 7 w grupie wiekowej 20-29 lat.
  • Miejsce 139 - sierż. pchor. Artur August z czasem 1h 55 min. 15 sek.

Podczas pobytu w amerykańskiej akademii mieli okazję spotkać się z Superintendentem Darryl’em A. Williams’em (odpowiednikiem naszego Rektora-Komendanta).

Studia w ramach wymiany Erasmus+ dają również możliwość zwiedzania. Podchorążowie w ramach przepustki udali się do Dallas w Teksasie. Wzięli udział w rodeo z okazji Święta Martina Luthera Kinga, a także zapoznają się z historią i kulturą amerykańską.

tekst: sierż. pchor. Karol Święcicki
zdjęcia: sierż. pchor. Artur August, sierż. pchor. Jan Korwin-Kijuć, sierż. pchor. Karol Święcicki