Międzynarodowy Tydzień Uczelni Wojskowych w West Point

15 zdjęć w galerii
W pierwszej połowie kwietnia dwóch podchorążych z 23 kompanii szkolnej uczestniczyło w Międzynarodowym Tygodniu Uczelni Wojskowych w United States Military Academy West Point.
Podczas wizyty podchorążowie: Jakub Jóźwiak i Jakub Karoliński wzięli udział w wielu interesujących zajęciach wraz z kadetami amerykańskimi. Uczestniczyli w wykładzie Superintendenta Akademii – gen. Darryl’a A. Williams’a, zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatorów i trenażerów oraz zapoznali się z infrastrukturą uczelni. Brali również czynny udział w zajęciach i zawodach sportowych.

Studenci mieli okazję poznać historię i kulturę Stanów Zjednoczonych. Podczas pobytu w stolicy kraju Waszyngtonie zwiedzili Biały Dom, monument II Wojny Światowej oraz Muzeum Historii Amerykańskiej. Mieli okazję pojechać również do Nowego Jorku, gdzie odwiedzili Muzeum Lotnictwa i Marynarki Wojennej, monument upamiętniający ofiary zamachu na World Trade Center, Empire State Building, wieże Rockefellera, dzielnicę Times Square oraz Central Park i Battery Park City.

tekst: plut. pchor. Szymon Koryluk
zdjęcia: pchor. Jakub Jóźwiak, pchor. Jakub Karoliński