Wykład generała Gronskiego w AWL

18 zdjęć w galerii
14 października br. Uczelnia gościła w swoich murach gen. dyw. rez. John’a Gronskiego - byłego Zastępcę Dowódcy Armii Stanów Zjednoczonych w Europie ds. Gwardii Narodowej.
Głównym celem pobytu zagranicznego gościa w Polsce jest wygłoszenie cyklu wykładów na temat przywództwa w Dowództwie WOT oraz w uczelniach wojskowych.

W czasie wizyty w AWL gen. Gronski wygłosił wykład nt. „Dowodzenie formacjami ochotniczymi oraz ich współdziałanie z wojskami operacyjnymi. Rola przywództwa w dowodzeniu na szczeblu operacyjnym i taktycznym w formacjach ochotniczych”. W spotkaniu uczestniczyła kadra, podchorążowie IV i V roku studiów oraz żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Gen. Gronski spotkał się również z Rektorem-Komendantem AWL wz. płk. dr. inż. Jackiem Narlochem, zapoznał się z możliwościami i wyposażeniem Laboratorium Przywództwa.

Wizyta amerykańskiego gościa doskonale wpisała się w jeden z elementów strategii rozwoju AWL jakim jest program wykładów gościnnych wybitnych naukowców i dowódców wojskowych.

tekst: ppłk Rafał Niedziela
zdjęcia: Marek Kańtoch