Rozpoczęliśmy przygotowania do „Sandhurst 2022”

Na ręce Rektora-Komendanta gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki wpłynęło pismo podtrzymujące zaproszenie do udziału w zawodach użyteczno-bojowych Sandhurst organizowanych przez West Point.
Współpraca z United States Military Academy w West Point daje podchorążym AWL możliwość nie tylko studiowania i zdobywania doświadczenia w środowisku międzynarodowym, ale również sprawdzenia swoich umiejętności wojskowych w corocznych międzynarodowych zawodach użyteczno-bojowych Sandhurst.

Udział w zawodach Sandhurst to ogromny prestiż. Świetna organizacja, uczciwa rywalizacja, możliwość sprawdzenia własnego wyszkolenia wojskowego, jak również posiadanych kompetencji przywódczych w zakresie dowodzenia w trudnych sytuacjach to cechy, które wyróżniają te zawody na tle innych podobnych przedsięwzięć. Wiele zespołów jest zainteresowanych startem w zawodach, ale tylko nieliczne otrzymują zaproszenie do udziału w nich. Tym bardziej cieszy fakt, że Akademia Wojsk Lądowych kolejny raz znalazła się w elitarnym gronie uczestników zawodów Sandhurst.

tekst i zdjęcia: AWL