Sukces podchorążych na LONGSHOT 2020

10 zdjęć w galerii
W dniach 17-20.09.2020 r., na strzelnicy Ośrodka Szkoleń Poligonowych Wojsk Lądowych w Wędrzynie odbyły się Międzynarodowe Zawody w Strzelaniu Długodystansowym LONGSHOT 2020.
O tytuł najlepszego konkurowali strzelcy wyborowi z różnych jednostek wojskowych oraz strzelcy sportowi z całej Europy, mierząc się w trzech kategoria sprzętowych: Tactical Standard/Tactical Standard Semi-Auto (kaliber 7,62 mm), Tactical Magnum (kaliber 8,6 mm) oraz Tactical Super Magnum (kaliber 12,7 mm).

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych w składzie: sierż. pchor. Patryk Wydra oraz st. kpr. pchor. Wiktor Koteras przygotowywani do zawodów przez instruktorów: mł. chor. Kornela Kańtocha i sierż. Marcela Dewerendę, osiągnęli sukces zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji wojskowej zespołowej, ustępując jedynie etatowym drużynom snajperskim z JW2980 oraz JW5322.

Zdobyte punkty pozwoliły na zajęcie 9 i 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej wojskowej klasy Tactical Standard. Jest to już kolejny sukces, którym członkowie sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych, mogą poszczycić się w bieżącym roku kalendarzowym.

W lutym 2020 r. uczestniczyli w zawodach Armed Forces Skil at Arms Meet Sniper Championships 2020 w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajęli 14 miejsce spośród 27 profesjonalnych zespołów snajperskich z całego świata.

Podchorążowie są aktywnymi członkami Sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych działającym przy Zakładzie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Zakładzie Teorii i Praktyki Strzelań.

Organizatorem zawodów było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, natomiast gospodarzem była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

tekst: mł. chor. Kornel Kańtoch
zdjęcia: mł. chor. Kornel Kańtoch, st. szer. Michał Wilk/ 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana