Prezydencka wigilia

8 zdjęć w galerii
Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w wigilijnym spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z żołnierzami.
W wigilijnym spotkaniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych z żołnierzami, które odbyło się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie uczestniczyli: rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka oraz podchorążowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, szef BBN Paweł Soloch, szef MON Mariusz Błaszczak, kierownicza kadra MON, dowódcy Sił Zbrojnych RP, a także żołnierze, weterani, harcerze oraz rodziny żołnierzy poległych na misjach.

Podczas spotkania, Prezydent RP Andrzej Duda podziękował żołnierzom za rok wytężonej służby:

Dziękuję z całego serca, że poświęcacie się dla Rzeczypospolitej i dla naszego bezpieczeństwa – powiedział.

Złożył również życzenia wszystkim żołnierzom oraz ich rodzinom.

Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej służby, ale też po prostu, zwykłego, rodzinnego szczęścia i wszelkiego powodzenia w życiu zawodowym, w służbie oraz w życiu osobistym – mówił prezydent.

Spotkanie wigilijne odbyło się w Dniu Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. Prezydent zwrócił się również do obecnych na spotkaniu rodzin poległych żołnierzy, którzy zginęli podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Dziękuję, że jesteśmy dzisiaj razem, tworząc wielką wspólnotę polskiej rodziny, w której – choć bywa, że kogoś zabraknie – to nie zabraknie i niech nigdy nie zabraknie ciepła, wsparcia i dobrego słowa – powiedział.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski
Zdjęcia: AWL/MON