Coraz bliżej Święta

12 zdjęć w galerii
W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Akademii Wojsk Lądowych organizowane są spotkania wigilijne, przy których świąteczny stół skupia wokół siebie kadrę, pracowników wojska i podchorążych.
Składam Państwu i Państwa rodzinom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, rodzinnej atmosfery i radości (…) – powiedział rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka podczas spotkania ze społecznością akademicką.

Spotkanie przy opłatku to również okres podsumowania dokonań. Rektor-Komendant AWL podziękował wszystkim za zaangażowanie w pracy i służbie.

Dziękuję za ten owocny rok, który w pewnym stopniu spełnił nasze oczekiwania. Mamy duże ambicje, dzięki którym zdobywamy najwyższe szczyty i zbliżamy się do założonego celu, jakim jest stworzenie z Akademii Wojsk Lądowych najlepszej uczelni dowódców w Europie – dodał.

Ks. kpt. Maksymilian Jezierski, kapelan AWL przypomniał o polskiej tradycji łamania się opłatkiem oraz udzielił uczestnikom spotkania duszpasterskiego błogosławieństwa, po którym żartobliwie namawiał do wyłączenia na okres świąt telefonów służbowych.

Kolędy dla zebranych zaśpiewał Chór Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego.

Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw w tym m.in.: barszczu z uszkami, pierogów z grzybami, ryby (…).

*****

Dzień przed głównym spotkaniem wigilijnym w gronie społeczności akademickiej AWL, odbyła się wigilia podoficerska.

Rektor-Komendant AWL na spotkaniu z podoficerami podziękował zebranym za zaangażowanie i wysiłek, które towarzyszą ich codziennej służbie.

Państwo jako kadra podoficerska stanowicie fundament sił zbrojnych. Bez Was, My oficerowie nie zrealizowalibyśmy założonych celów tak skutecznie. Dlatego też, przyjmijcie moje najserdeczniejsze podziękowania, które składam nie tylko Wam, ale również Waszym rodzinom. To One stoją przy waszym boku i wspierają Was w służbie Ojczyźnie – powiedział rektor-komendant AWL.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski
Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch