Wielki Piknik Służb z okazji otwarcia największych manewrów poszukiwawczo – ratowniczych w kraju "Nocny tropiciel 2022 - RENEGADE/SAREX-22"

46 zdjęć w galerii
W niedzielę 8 maja nad zalewem Blewązka w Kobylej Górze odbył się Wielki Piknik Służb, na którym goście i obserwatorzy mogli zobaczyć stanowiska służb biorących udział w ćwiczeniach, obejrzeć wykorzystywany sprzęt i pokazy poszczególnych jednostek.
Na obszernej mapie wydarzenia swoją obecność zaznaczyła także Uczelnia. Teren pikniku patrolował „Patrol Promocyjny AWL”, prowadzący działania zachęcające do wizyty w miasteczku Akademii Wojsk Lądowych, gdzie prezentowane były niektóre z akademickich Kół Naukowych i Sekcji Zainteresowań oraz elementy bazy dydaktycznej Uczelni.

Odwiedzający mieli okazję sprawdzić Laserowy Symulator Strzelań (LSS) uczestnicząc w drużynowych potyczkach przy jego wykorzystaniu. Sekcja Szkoleń Wojsk Aeromobilnych przybliżyła zwiedzającym wyposażenie pododdziałów powietrznodesantowych i kawalerii powietrznej, zapoznając gości ze specyfiką prowadzonych przez nie działań. Laboratorium Dronów zaprezentowało część swojej floty powietrznej, w tym nagrodzone przez Ministra Obrony Narodowej projekty podchorążych AWL. Okazję do zaznajomienia się z niuansami ratownictwa, medycyny taktycznej i udzielania pierwszej pomocy KPP w trudnych środowiskach oferowała strefa Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego. Można było również złożyć wizytę na zamaskowanym posterunku Sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie oraz Sekcji Rekonstrukcji Historycznej.

tekst: Dział Promocji AWL
zdjęcia: kpt. Roksana Borowska, pchor. Weronika Kalińska