Podchorąży AWL wyróżniony medalem Wielkiego Szlema Komandosa

6 zdjęć w galerii
Podchorąży 23. kompanii szkolnej AWL Bartosz Jeżyna 27 listopada 2021 r. ukończył w Lublińcu Maraton Komandosa, który był ostatnim z pięciu biegów z cyklu Wielki Szlem Komandosa.
Pchor. Jeżyna uzyskał tym samym medal Wielkiego Szlema Komandosa za ukończenie wszystkich biegów.

Wielki Szlem Komandosa to rodzaj ekstremalnego wyzwania polegającego na ukończeniu w jednym roku pięciu komandoskich imprez biegowych: Biegu o Nóż Komandosa, Ćwierćmaratonu Komandosa, Półmaratonu Komandosa, Maratonu Komandosa oraz Setki Komandosa.

Biegi te są dedykowane dla osób związanych z mundurem i służbą, zarówno czynnych żołnierzy i funkcjonariuszy, jak i osób, które ze względu na wiek pożegnały się już z mundurem. W regulaminie biegów jest określony strój startowy obejmujący mundur polowy wraz z wysokimi wojskowymi butami oraz plecak o wadze 10 kg. Najtrudniejszym biegiem z cyklu WSK jest bieg Setka Komandosa, którego dystans wynosi 100 km. Podczas tego biegu, organizatorzy umożliwiają zdjęcie plecaka po 20 km oraz przebranie się w strój sportowy po 40 km od startu. Każdy zawodnik na pokonanie 100 km ma 20 godzin, podczas których walczy ze sobą o wykonanie kolejnego kroku ku mecie.

Ukończenie Szlemu świadczy o harcie ducha i wytrwałości zawodnika. Zdobywając medal Wielki Szlem Komandosa pchor. Jeżyna stał się jedną z niewielu osób, którym powiodło się ukończenie tego sportowego wyzwania.

tekst: 23. kompania szkolna
zdjęcia: pchor. Bartosz Jeżyna, zmierzymyczas.pl