Pierwsza pomoc wyzwaniem dla bezpieczeństwa

6 zdjęć w galerii
3 marca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach współpracy AWL z Centrum Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa UWr odbyła się I Konferencja Ekspercka - BLS (basic life suport), będąca wstępną częścią projektu: Pierwsza pomoc wyzwaniem dla bezpieczeństwa.
Konferencja złożona z dwóch paneli: wykładowego i szkoleniowo-warsztatowego, dedykowana była kadrze zarządczej, naukowo-dydaktycznej i administracyjnej UWr oraz AWL. Gościnnie w Konferencji uczestniczyli przedstawiciele współpracujących z uczelniami instytucji: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Wiedza i konkretne umiejętności w zakresie reguł postępowania związanych z medycyną cywilną z elementami medycyny pola walki są, w obliczu współczesnych zagrożeń, obowiązkowe. Stąd zrodził się pomysł na opracowanie koncepcji i realizację projektu.

Inicjatorami oraz koordynatorami projektu są: dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź, prof. UWr - Kierownik Centrum Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa UWr oraz dr Beata Zysiak-Christ - Kierownik Kursów CLS AWL.

Część druga projektu: Konferencja Ekspercka II - Urazy – rodzaje, specyfika, zasady postępowania, odbędzie się już w czerwcu w Akademii Wojsk Lądowych.

tekst i zdjęcia: dr Beata Zysiak-Christ