Medale dla reprezentacji AWL podczas Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach na orientację

8 zdjęć w galerii
W dniach 06-07.05.2022 r. na terenach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i miejscowości Szydłowiec odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach na orientację.
Podchorążowie oraz kadra zawodowa rozpoczęli zmagania biegiem sprinterskim w terenie częściowo zalesionym i zurbanizowanym opartym o kompleksy Wojskowej Akademii Technicznej.

Z reprezentacji Akademii Wojsk Lądowych, wśród kobiet w kategorii K-21 srebro zdobyła sierż. pchor. Zuzanna Szrama, a w kategorii K-35 brązowym medalem pochwalić się mogła st. szer. Dorota Jastrzębska. W kategorii mężczyzn M-45 trzecie miejsce i brązowy medal zdobył ppor. Krzysztof Gaweł.

Kolejnego dnia zmagania orientalistów przeniosły się do miejscowości Szydłowiec, w której zaplanowano biegi średnie i sztafetowe. Tam, w ramach UNTS CUP, w osobnej klasyfikacji wojskowej, nasi zawodnicy zmagali się nie tylko z innymi zespołami, ale także z bardzo trudną trasą.

W tych warunkach najszybszą wśród kobiet w kategorii K-21 okazała się sierż. pchor. Zuzanna Szrama. Srebrną i brązową medalistką w kategorii K-35 zostały st. szer. Dorota Jastrzębska oraz ppor. Krystyna Guzik, a brązowym w kategorii M-45 został ppor. Krzysztof Gaweł.

Po kilku godzinach odpoczynku, nastąpił sprawdzian drużynowego działania zawodników i zawodniczek w biegach sztafetowych. Sztafety liczące po trzy osoby startowały w trzech kategoriach: kobiecej, seniorów i weteranów.

Drugim miejscem i srebrnym medalem mogła cieszyć się sztafeta kobieca z Akademii Wojsk Lądowych. Sztafeta seniorska zajęła 3 miejsce zdobywając brąz.

Zawodnikom składamy szczere gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

tekst: por. Damian Karolak