KGHM podpisał list intencyjny z Akademią Wojsk Lądowych

7 zdjęć w galerii
Współpraca w zakresie bezpieczeństwa, wymiana doświadczeń i szkolenia – KGHM podpisał list intencyjny z Akademią Wojsk Lądowych. Wypracowane zostaną m.in. rozwiązania dla wyzwań związanych z zarządzaniem kryzysowym. Prestiżowy dokument zakłada też współdziałanie kadry KGHM i AWL przy innowacyjnych projektach badawczych.
- W ostatnich latach świat dobitnie pokazał nam w jak bardzo nieprzewidywalnych czasach funkcjonujemy. Będziemy dzielić się własnymi doświadczeniami i zdobywać wiedzę od kadry naukowej o sytuacjach związanych z zarządzaniem kryzysowym. Sprawne funkcjonowanie systemów produkcyjnych czy informatycznych to sprawy kluczowe. Wymiana doświadczeń z ekspertami z uczelni pozwoli na współdziałanie i podejmowanie różnych wyzwań – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

List zakłada m.in. prowadzenie konsultacji merytorycznych pomiędzy KGHM a Akademią Wojsk Lądowych, prowadzenie wspólnych badań naukowych czy działalność szkoleniową związaną z obszarem zarządzania kryzysowego.

Podczas uroczystości w Akademii Wojsk Lądowych prezes KGHM Tomasz Zdzikot odebrał z rąk Wiceministra Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenie na wniosek Ministra Obrony Narodowej za zasługi dla Niepodległej przyznał Prezydent RP.

KGHM buduje swoją przyszłość w oparciu o e-przemysł. Wprowadzane rozwiązania obejmują robotyzację, digitalizację, zarządzanie wiedzą oraz założenia przemysłu 4.0. KGHM sięga po najnowsze rozwiązania światowe takie jak BigData czy predykcyjne utrzymanie ruchu. Miedziowa spółka realizuje swoje działania badawcze i rozwojowe we współpracy m.in. z największymi polskimi uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi oraz podmiotami z obszaru przemysłu.

tekst i zdjęcia: KGHM Polska Miedź S.A.