II miejsce reprezentacji AWL w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w futsalu

5 zdjęć w galerii
Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w futsalu.
Zawody odbyły się w oparciu o kompleks sportowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Reprezentację AWL stanowili podchorążowie, którzy na co dzień aktywnie uczestniczą w treningach Sekcji Piłki Nożnej AWL.
Mistrzostwa zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Pierwszego dnia rywalizacji reprezentacja AWL rozegrała trzy spotkania.

Mecz otwarcia, w którym reprezentacja podchorążych z Wrocławia stanęła naprzeciwko reprezentacji z Akademii Sztuki Wojennej, zakończył się wynikiem 8:0. Powyższy wynik znacząco wpłynął na wysoki poziom morale, który utrzymywał się już do końca rywalizacji. Następny mecz rozegrany z podchorążymi z Lotniczej Akademii Wojskowej zakończył się remisem. Podczas ostatniego spotkania tego dnia, podchorążowie AWL wygrali z reprezentacją Akademii Marynarki Wojennej 2:1.

Następnego dnia, podchorążym z Wrocławia, pozostało zmierzenie się z ostatnim rywalem, drużyną z Wojskowej Akademii Technicznej, która w poprzednim roku wygrała Mistrzostwa. Zawodnicy z WAT-u zaprezentowali drugi rok z rzędu najwyższe przygotowanie, utrzymując tytuł i kończąc spotkanie z drużyną AWL 1:0.

Reprezentacja AWL zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w futsalu. Zawodnik AWL pchor. Filip Adamski został wyróżniony tytułem najlepszego bramkarza Mistrzostw, zwiększając tym samym ilość trofeów przywiezionych przez podchorążych z Gdyni.

Wyniki meczów:
AWL – ASzWoj 8:0
AWL – LAW 0:0
AWL – AMW 2:1
AWL – WAT 0:1

Klasyfikacja Mistrzostw:
WAT – 12 pkt
AWL – 7 pkt
LAW – 5 pkt
AMW – 4 pkt
ASzWoj – 0 pkt

tekst i zdjęcia: Sekcja Piłki Nożnej AWL