Dzień Dziecka z Nieśmiertelnymi

13 zdjęć w galerii
– Dziękujemy za ogrom radości w dniu dzisiejszym i do szybkiego zobaczenia. Z taką armią dobrych serc możemy „przeżyć” każdy poligon – tymi słowami wizytę naszych podchorążych we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania podsumowała jego dyrektor Mariola Korman.
Dzięki Wam, Nieśmiertelni, to był niezapomniany dzień dziecka. – dodaje pedagog Monika Lobka -Raus.

Wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania we Wrocławiu.

Spośród wielu atrakcji dnia największą popularnością cieszył się park linowy przygotowany przez podchorążych z Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” – członków Sekcji Szkoleń Wysokogórskich. Oprócz niezwykłej huśtawki na uprzęży, dzieci mogły spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, wspinaniu się na linowej drabinie oraz pokonać przejście linowe między drzewami.

Placówka zajmuje się opieką nad dziećmi, które w swoich rodzinach nie znalazły miejsca na bezpieczne dzieciństwo oraz właściwy rozwój. Na uznanie zasługuje fakt, że WCOW spełnia swoją misję stacjonarnie, a na co dzień mieszka tam blisko 200 wychowanków.

tekst i zdjęcia: AWL