Biegniemy dla Poli!

Już 30 czerwca pobiegniemy dla Poli Matuszek, córeczki naszego kolegi - żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Pola Matuszek urodziła się 5 stycznia 2022 r. Lekarze zdiagnozowali u niej SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Możliwe jest zastosowanie terapii genowej, która zatrzyma rozwój choroby. Niestety jej koszt jest astronomiczny i wynosi prawie 10 mln złotych.

Akademia Wojsk Lądowych i 18 Dywizja Zmechanizowana organizują bieg, w którym opłaty startowe w całości zostaną przekazane na leczenie Poli.

Bieg na dystansie 5 km odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 14.00 na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Opłata startowa jest uzależniona od waszego uznania i dobrego serca. Jednak my ustalamy ją na min. 50 zł , które w całości przekazane będą na konto Fundacji www.siepomaga.pl/pola-matuszek. Wszystkich biegaczy i nie tylko zachęcamy do udziału i dokonywania wpłat na leczenie dziewczynki.

Zapisy pod adresem: https://formularz.ultimasport.pl/95, w opisie wpłaty wpisując: "Charytatywny Bieg AWL".

Pokażmy jak wielką siłą jest żołnierska brać i wspólnie pomóżmy wygrać walkę ze śmiertelną chorobą. Każda wpłacona złotówka przybliża Polę do wygrania wojny z rdzeniowym zanikiem mięśni. Bez naszej pomocy zebranie kwoty niezbędnej do przeprowadzenia terapii genowej jest nieosiągalne. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego! 


tekst: AWL
grafika: 18 DZ