None

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Biegach Przełajowych

15 zdjęć w galerii
Reprezentanci AWL zdobyli aż 9 medali w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Biegach Przełajowych.
28 kwietnia br. zawodnicy AWL wzięli udział w zaciętej walce z najlepszymi biegowymi zawodnikami w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Biegach Przełajowych, które odbył się w Wojskowej Akademii Technicznej.

Kadra, podchorążowie oraz słuchacze 12-miesięcznego Studium Oficerskiego rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych:

• 2 miejsce w kat do 35 lat - st. szer. pchor Szymon Gużkowski,
  • 3 miejsce w kat. 36 do 45 lat - st. szer. Dagmara Wielowiejska.

St. chor. sztab Wojciech Michałkiewicz na dystansie 8 km w kat. pow. 45 lat zdobył brązowy medal.

Na dystansie 8 km 1 miejsce w kategorii do 35 lat zajął st. kpr. pchor. Marcin Suszczewski.

W rywalizacji sztafetowej kobiet 4x1000 m reprezentacja AWL zajęła 1 miejsce w składzie: por. Agata Pietroszek-Domoradzka, ppor. Krystyna Guzik, st. kpr. pchor Magda Wójcik, st. szer. Dagmara Wielowiejska.

W rywalizacji sztafetowej mężczyzn 4x1000m po zaciętej walce z reprezentacją WATu zajęliśmy 2 miejsce w składzie: sierż. pchor. Patryk Pawłowski, sierż. pchor. Michał Sobolewski, st. szer. pchor. Szymon Gużkowski, st. kpr pchor. Marcin Suszczewski.

W rywalizacji sztafetowej mężczyzn 4x2000m reprezentacja AWL zajęła 3 miejsce w składzie: st. szer. Mateusz Mika, st. szer. Paweł Piechnat, plut. pchor. Marek Oślizło i plut. pchor. Michał Franczak.

W klasyfikacji ogólnej Akademia Wojsk Lądowych znalazła się na 2 miejscu ustępując jedynie Wojskowej Akademii Technicznej, która rewelacyjnie przygotowała się do zawodów.

Zawodnicy Akademii Wojsk Lądowych zawsze dają z siebie 100%.

Biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się już za dwa tygodnie!