None

Mistrzostwa AWL w szachach

9 zdjęć w galerii
12 stycznia br. w hali sportowej odbyły się mistrzostwa AWL w szachach.
W zawodach zorganizowanych przez uczelnianą Sekcję Szachową uczestniczyło 8 czteroosobowych drużyn reprezentujących swoje kompanie z pierwszego i drugiego batalionu oraz reprezentant Studium Oficerskiego.

Drużyny zostały wyłonione w grudniu po batalionowych kwalifikacjach online. Poziom mistrzostw był na wysokim poziomie, o czym świadczyć może m.in. brak zgłoszeń o nieprawidłowych ruchach figurami.

Zawodnicy rozegrali 7 rund w systemie szwajcarskim, mając na zegarach po 10 minut na rozegranie partii.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się sierż. pchor. Dominik Kaniowicz z 11 kszkol. O drugim miejscu decydowała dogrywka. Po zliczeniu pomocniczych punktów srebro zdobył szer. pchor. Tomasz Grudziński z 24 kszkol. przed Adamem Woźniakiem z 15 kszkol.

Natomiast w wynikach, na które wszyscy czekali, czyli klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się 15 kszkol. Za nią uplasowały się 21 kszkol., a najniższy stopień podium zajęła reprezentacja 11 kszkol.

Dla zwycięzców indywidualnych przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla najlepszych drużyn urlopy nagrodowe.

Turniej odbywał się z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Odległość między stolikami wynosiła 2 metry, gracze mieli założone maseczki oraz rękawiczki jednorazowe.