None

Dziękujemy za Waszą służbę

8 zdjęć w galerii
W piątek, 18 grudnia br., Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej, wraz z parą prezydencką, wziął udział w żołnierskiej wigilii.
Świąteczne spotkanie z polskimi żołnierzami, w tym z żołnierzami z Polskich Kontyngentów Wojskowych odbyło się w tym roku w formule wideokonferencji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele społeczności Akademickiej AWL na czele z Rektorem-Komendantem gen. bryg. prof. Dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką. - Jednym z najważniejszych doświadczeń Świąt Bożego Narodzenia jest radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Możliwość przekazania życzeń, podzielenia się opłatkiem, pojednania. Ze względu na epidemię, tegoroczne święta są inne niż te, do których przywykliśmy. Dzięki technice możemy porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień pełnią swoją służbę w kontyngentach poza granicami naszego kraju i z żołnierzami, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa w naszej Ojczyźnie. Chcę dziś podziękować żołnierzom za codzienną służbę. Proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami.

W trakcie spotkania harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce ministra Mariusza Błaszczaka Betlejemskie Światełko Pokoju ministrowi obrony narodowej.

Podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak złożył życzenia wszystkim żołnierzom podkreślając, że Boże Narodzenie to święta wyjątkowe, a dzisiejsza wigilia to okazja do świętowania w gronie wojskowej rodziny pomimo, że nie możemy spotkać się bezpośrednio - Ten rok, tak jak powiedziałem jest rokiem szczególnym, ale chciałbym podziękować żołnierzom Wojska Polskiego za służbę w tym wyjątkowym roku - za służbę - kiedy pojawiła się epidemia. Wtedy żołnierze Wojska Polskiego od pierwszego dnia pomagali potrzebującym. Chciałbym podziękować również za to, że chociaż żołnierze Wojska Polskiego byli i są zaangażowani w walkę z koronawirusem, to również podnoszą stale swoje umiejętności poprzez udział w ćwiczeniach. W tym roku ćwiczenia były o mniejszej skali, ale odbyły się. W ćwiczeniach uczestniczyli również żołnierze wojsk sojuszniczych, szczególnie żołnierze Stanów Zjednoczonych. Dziękuję za zaangażowanie, za taką postawę – powiedział szef MON.

Minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania podkreślił, że ten rok to również rok kontynuacji procesu modernizacji sił zbrojnych, wyposażenia w nowoczesny sprzęt.

Prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w wigilijnym spotkaniu, podziękował żołnierzom za codzienną służbę, za stanie na straży bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w jej granicach i poza jej granicami, we wszystkich kontyngentach i misjach. - Bardzo dziękuję wszystkim przedstawicielom naszych sił zbrojnych, tym obecnym w kraju i tym obecnym poza granicami, w kontyngentach, że są dzisiaj z nami. Życzę spokojnych świąt, dobrych świąt, zdrowia dla was, dla waszych najbliższych – dla całych rodzin. Dziękuję za wierną służbę dla Rzeczypospolitej - mówił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda w trakcie świątecznego spotkania z żołnierzami.

Życzenia świąteczne w imieniu żołnierzy Polskich Kontyngentów Wojskowych za pośrednictwem przekazu wideo założył również mjr Maciej Jóźwiak, dowódca PKW UNIFIL w Libanie. tekst: www.gov.pl; Marek Kańtoch
zdjęcia: www.gov.pl; Marek Kańtoch