• wersja beta

płk Robert FROMMHOLZ

płk Robert FROMMHOLZ

Płk Robert FROMMHOLZ jest absolwentem Wydziału Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w specjalności radioelektronika przeciwlotniczych zestawów rakietowych.
 
Po ukończeniu Wojskowej Akademii Technicznej w 1998 r. został wyznaczony na stanowisko dowódcy plutonu - oficera naprowadzania przeciwlotniczych zestawów rakietowych „Wołchow” w 6. Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Nasielsku, a następnie pełnił służbę w wydziale technicznym oraz sekcji rozpoznania dowództwa 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.
 
Od 2001 r. pełnił obowiązki w Wydziale Zastosowania Bojowego Szefostwa Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Sił Powietrznych, skąd w 2006 r. został skierowany do służby poza granicami kraju na stanowisko oficera planowania obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Połączonym Centrum Obrony Powietrznej CAOC Uedem w Niemczech.
 
Po powrocie do kraju, w latach 2009-2013,  pełnił obowiązki starszego specjalisty w Zarządzie Planowania Rozwoju A-5 Sił Powietrznych, gdzie m.in. zajmował się koordynacją opracowania wymagań operacyjnych edycji 2012.
 
Po sformowaniu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych służył w Zarządzie Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk.
 
W 2015 r. objął obowiązki zastępcy szefa Oddziału Planowania Modernizacji Technicznej w Zarządzie Planowania Rzeczowego P-8 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a następnie od 2016 r. szefa oddziału w Departamencie Polityki Zbrojeniowej Ministerstwa Obrony Narodowej. W 2020 r. został wyznaczony na stanowisko Dyrektora Biura ds. Umów Offsetowych, które pełnił do końca 2021 r.
 
Z dniem 1 stycznia 2022 r., decyzją Ministra Obrony Narodowej, został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Szefa Agencji Uzbrojenia.
 
W trakcie służby wojskowej nieustannie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończył m.in.: zawansowany kurs oficerów obrony przeciwlotniczej w Fort Bliss oraz wyższy kurs zarządzania zasobami obrony w Szkole Podyplomowej Marynarki Wojennej w Monterey w Stanach Zjednoczonych, studia podyplomowe na Wojskowej Akademii Technicznej, a także kurs zarządzania operacjami powietrznymi w Centrum Eksperckim Operacji Powietrznych NATO (Air Operations Centre of Excellence - CASPOA) we Francji.
 
Za długoletnią służbę w wojsku i bardzo dobre wyniki w realizacji zadań służbowych odznaczony został Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz Srebrnym Medalem „Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny”.