• wersja beta

Umowa na dostawy amunicji krążącej WARMATE

5 zdjęć w galerii
29 kwietnia br. została zawarta umowa pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a WB Electronics S.A. na dostawę inteligentnych systemów kierowanych do rażenia celów (amunicji krążącej) WARMATE.
Przedmiotem umowy jest dostawa kolejnych zestawów amunicji krążącej WARMATE, w wersjach bojowej i treningowej, w liczbie zapewniającej wymagane przez Siły Zbrojne RP bieżące zdolności operacyjne, wraz z pakietem szkoleniowym i logistycznym.

Całkowita wartość umowy wynosi ok. 50 mln zł brutto, a dostawy zakontraktowanego sprzętu wojskowego, które rozpoczną się jeszcze w tym roku, zostaną zrealizowane w ciągu kilkunastu miesięcy.

Amunicja krążąca WARMATE jest przeznaczona do identyfikowania i rażenia , w zależności od zastosowanej głowicy, lekko opancerzonych celów bądź piechoty przeciwnika. WARMATE może być użytkowany jako samodzielny system, przenoszony przez żołnierzy bądź przewożony, jako element zintegrowany z pojazdem. System wyposażony jestw moduły sterujące, umożliwiające pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operowanie latającym środkiem bojowym odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Operator posiada pełną kontrolę w zakresie wyboru trybu pracy systemu, pomiędzy wielorazowym trybem rozpoznawczym a jednorazowym trybem bojowym.

Fot. źródło WB GROUP