Inicjatywy Samorządu Studenckiego

Bitwa Mikołajkowa (grudzień) 
Jednym z dużych projektów przygotowanych z okazji Mikołajek, nadzorowanych przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego, jest Bitwa Mikołajkowa. W poprzednich edycjach podczas Bitwy rywalizowały ze sobą wydziały naszej Uczelni. W tym roku URSS chce spróbować czegoś nowego i do współzawodnictwa zaangażować także kadrę nauczycielską Uczelni. Rywalizacja będzie odbywać się w wybranej dyscyplinie sportowej. Już w grudniu studenci będą mieć szansę zmierzyć się ze swoimi profesorami, których na co dzień widzą zza uczelnianej ławki.
 
Bal Studenta (styczeń)
Bal organizowany przez URSS aby uczcić Dzień Podchorążego. Co roku ponad 100 osób bawi się wraz z delegacjami z uczelni zrzeszonych w Komisji Uczelni  Mundurowych w Kasynie Akademii Sztuki Wojennej. 
 
Wybory Miss&Mister ASzWoj (kwiecień) 
To coroczne wydarzenie organizowane przez URSS ASzWoj, któremu towarzyszy Gala Finałowa Wyborów Miss&Mistera ASzWoj. Studenci od kwietnia zgłaszają kandydatury osób, które ich zdaniem powinny wziąć udział w walce o tytuł Najpiękniejszej i Najprzystojniejszego Studenta ASzWoj.
 
Juwenalia ASzWoj (maj) 
Są największą imprezą organizowaną przez URSS ASzWoj. Wydarzenie odbywające się w maju wymaga ogromu pracy i jest planowane kilka miesięcy przed samą imprezą. URSS ASzWoj dołoży wszelkich starań, aby gwiazdy zaproszone na to święto zadowoliły każdego ze studentów. Juwenalia to jednak nie tylko jeden dzień koncertów i świętowania, to cały tydzień odbywających się wydarzeń kulturalnych, integracji.
 
ASzWoj Challenge IV
To czwarta edycja Gry terenowej ASzWoj Challenge, w której rok temu wzięło udział 18 drużyn. Uczestnicy gry muszą zmierzyć się z zagadkami przygotowanymi przez wolontariuszy i URSS ASzWoj. I edycja gry już podczas pierwszego zadania okazała się dla uczestników sporym wyzwaniem, które jak się okazało wzbudziło wśród nich ducha rywalizacji. ASzWoj Challenge, jako gra terenowa pozwala na poznanie nie tylko terenu Uczelni, ale także całej Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.
 
 
Do pozostałych inicjatyw URSS należy m.in.:
  • sprzedaż bluz z logiem Akademii - URSS specjalnie na życzenie studentów może przygotować ofertę sprzedaży bluzy z nadrukiem. Możliwość zakupu ww. bluz z reguły cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników; 
  • tworzenie Kalendarza Studenckiego (od 2021 roku);
  • wydanie Przewodnika ASzWojownika - informator w całości przygotowywany przez URSS pomoże nowym i obecnym studentom zapoznać się z Akademią i ułatwi aklimatyzację oraz funkcjonowanie na naszej uczelni.