Organizacja studencko-doktorancka Akademii Sztuki Wojennej PATRIOTA

Organizacja studencko-doktorancka Akademii Sztuki Wojennej PATRIOTA to formacja, której zadaniem jest zrzeszanie studentów ASzWoj z zainteresowaniami z obszaru służb mundurowych oraz z zakresu obronności państwa. Nie teoretyzujemy, lecz działamy praktycznie poszerzając aktualną wiedzę oraz promując u każdego naszego członka patriotyczną postawę. Ponadto, zadania przez nas realizowane mają na celu przygotowanie członków organizacji, w jak najlepszym stopniu, do służby wojskowej w Straży Granicznej, Policji, Służbie Więziennej i innych formacjach mundurowych oraz na stanowiskach cywilnych w instytucjach zatrudniających funkcjonariuszy państwowych. 
 
W planie przedsięwzięć  realizowanym każdego roku mamy około 60 bezpłatnych szkoleń, kursów, wycieczek i innych atrakcji, z których zawsze można znaleźć coś dla siebie. Poprzez praktyczne szkolenia savoir-vivre, uczestnictwo w licznych uroczystościach uczelnianych oraz państwowych uczymy jaką postawę oraz zachowanie należy reprezentować na spotkaniach o odpowiedniej randze. Nosimy mundury zgodnie z obowiązującymi przepisami. Działamy również w oparciu o przepisy wojskowe. Cechy dowódcze i twardy charakter modelujemy na poligonach, ćwiczeniach w różnych warunkach terenowych i pogodowych, a wyzwania żeglarskie czy spadochronowe są dla nas tylko jednym z ich etapów. Czynnie uczestniczymy w szkoleniu Legii Akademickiej. Wspieramy każdą działalność kultywującą tradycje Wyższej Szkoły Wojennej.
 
 
Prezes – Dominik Siemieniacki
Zastępca Prezesa – Karolina Wereszczyńska
Sekretarz Zarządu Głównego – Iga Wilczyńska
Skarbnik Zarządu Głównego – Grzegorz Kiereś
 
Opiekunem organizacji PATRIOTA jest doświadczony pilot wojskowy, były dowódca JW. SP, weteran misji zagranicznych Pan płk rez. pil. Lesław DUBAJ. 
 
Organizatorem szkoleń terenowych jest Pan ppłk Jacek JARZYNA.
 
 
Celami organizacji jest:
  • kształtowanie postaw patriotycznych przyszłych i obecnych członków organizacji;
  • przywracanie pamięci i tożsamości historycznej;
  • promowanie tradycyjnych wartości narodowych, sztuki i kultury narodu polskiego;
  • szkolenie oraz rozwijanie zainteresować członków związanych z SZ RP i obronnością państwa.
 
Cele organizacji realizujemy poprzez:
  • organizowanie spotkań, szkoleń, konferencji i paneli dyskusyjnych;
  • współpracę z osobami, organizacjami instytucjami i organami życia publicznego;
  • uczestnictwo w imprezach i uroczystościach o charakterze historyczno-turystycznym, obronnym, patriotycznym i sportowym.
 
Kontakt
606413422 lub 505339949