Logistyka w sytuacjach kryzysowych

Zostań ekspertem logistyki w sytuacjach kryzysowych i zadbaj o bezpieczeństwo państwa!
Katastrofy naturalne, zagrożenia dla infrastruktury krytycznej, konflikty zbrojne generują określone potrzeby logistyczne, którym może sprostać logistyka w  sytuacjach kryzysowych. Tym samym przyczynia się do ratowania życia poszkodowanym i zapewnienia stabilności państwa. Niestacjonarne Studia Podyplomowe Logistyka w Sytuacjach Kryzysowych prowadzone w Instytucie Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej to program dla liderów, którzy chcą skutecznie zarządzać procesami logistycznymi w warunkach zagrożenia.
 
Po ukończeniu studiów otworzą się przed Tobą drzwi do:
  • Administracji państwowej i samorządowej – ministerstw, urzędów, zespołów zarządzania kryzysowego;
  • Sektora obronnego i bezpieczeństwa – jednostek organizacyjnych MON, MSWiA oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa;
  • Organizacji zajmujących się pomocą humanitarną, ochroną ludności i infrastruktury krytycznej.
 
Tu nie ma miejsca na nudę. Tu szkolimy przyszłych ekspertów logistyki w sytuacjach kryzysowych do wykorzystania w strukturach zarządzania kryzysowego, którzy będą kluczowi dla bezpieczeństwa Polski!
 
RODZAJ STUDIÓW
Niestacjonarne Studia Podyplomowe Logistyka w Sytuacjach Kryzysowych są realizowane przez Instytut Logistyki, Wydziału Zarządzania i Dowodzenia. Są przyporządkowane do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości.
 
FORMY ZAJĘĆ
Wykłady, ćwiczenia, w tym opracowywanie dokumentów, seminaria, praca indywidualna oraz praca zespołowa w ramach gry decyzyjnej.
 
ADRESACI/WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE
Na studia podyplomowe przyjmowani są absolwenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Studia przeznaczone są głównie dla osób cywilnych, żołnierzy i pracowników służb mundurowych zatrudnionych lub planujących zatrudnienie na stanowiskach logistycznych w jednostkach organizacyjnych MON i MSWiA oraz administracji państwowej i samorządowej. Preferowane kierunki ukończonych studiów cywilnych lub wojskowych to: logistyka, zarządzanie, ekonomia, bezpieczeństwo i administracja, jednakże aplikować mogą także absolwenci innych kierunków studiów.
 
PRZEBIEG STUDIÓW
  • Studia zaprogramowane są na dwa semestry (zimowy i letni), realizowane są w systemie zjazdowym (po sześć zjazdów merytorycznych sobotnio-niedzielnych w semestrze, po dwa zjazdy w ramach sesji egzaminacyjnej (zasadniczej i poprawkowej) oraz zjazd jednodniowy przeznaczony na egzamin końcowy). Wymiar godzinowy zjazdów: sobota 10-14 jednostek lekcyjnych; niedziela 8-12 jednostek lekcyjnych. Uczestnicy studiów podyplomowych opracowują pracę końcową.
  • Warunkiem ukończenia studiów jest spełnienie wszystkich wymogów dydaktycznych zgodnie z planem studiów i uzyskanie: zaliczeń z wszystkich przedmiotów ujętych w programie studiów; pozytywnej oceny pracy końcowej; pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego.
 
PROGRAM STUDIÓW
  • Program studiów obejmuje następujące obszary tematyczne: Podstawy logistyki wojskowej, cywilnej i w sytuacjach kryzysowych;  System Zarządzania Kryzysowego w Polsce, Ochrona i Obrona Cywilna; Wsparcie logistyczne sił wzmocnienia w sytuacjach kryzysowych; Podstawy prawne realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych na poziomie samorządowym i źródła ich finansowania; Działalność Zespołów Zarządzania Kryzysowego z elementami współdziałania z instytucjami centralnymi państwa i organizacjami pozarządowymi; Metodyka i kalkulacje logistyczne realizowane w sytuacjach kryzysowych; Gra decyzyjna ZZK. 
  • Program studiów jest realizowany w wymiarze około 200 godzin zajęć z nauczycielami akademickimi i pracownikami komórek organizacyjnych administracji państwowej i samorządowej odpowiedzialnymi za logistykę w sytuacjach kryzysowych.
 
SYLWETKA ABSOLWENTA
Absolwent Niestacjonarnych Studiów Podyplomowych Logistyka w Sytuacjach Kryzysowych jest przygotowany do wykonywania zadań menedżera ds. logistyki zajmującego cywilne lub wojskowe, logistyczne stanowiska kierownicze w jednostkach administracji państwowej i samorządowej (zespołach zarządzania kryzysowego) oraz w jednostkach organizacyjnych resortu obrony narodowej  i spraw wewnętrznych. Tym samym jest zdolny do realizacji funkcji zarządczych z zakresu logistyki w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, przy czym posiada umiejętności zarządzania zabezpieczeniem logistycznym poszkodowanych, ekip ratowniczych i pozostałych uczestników w sytuacjach kryzysowych z wykorzystaniem metod ilościowych logistyki.
 
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
  • Stacjonarnie/hybrydowo/online
  • Zjazdy sobota-niedziela
 
KONTAKT
Informacje o studiach - kierownik studiów 
 
Informacje dotyczące rekrutacji
  • dr Józef Kisiel
• e-mail: j.kisiel@akademia.mil.pl
tel. 261 813 018
 
Problemy techniczne z rejestracją online