LOGISTYKA
RODZAJ STUDIÓW
Studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia (magisterskie) dla osób cywilnych, żołnierzy i pracowników innych służb (policji, straży pożarnej, służby więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej).
Studia magisterskie umożliwiają kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych oraz studiach doktoranckich.
FORMY ZAJĘĆ
Wykłady, ćwiczenia, seminaria, dyskusja, praca w grupach, praca indywidualna. Część zajęć jest prowadzona przy wykorzystaniu platform internetowych (zdalnie).
ADRESACI
Absolwenci studiów I stopnia (licencjackich), chcący związać swoją przyszłość z działalnością logistyczną w ramach podmiotów gospodarczych, instytucji publicznych administracji rządowej i pozarządowej oraz ośrodków zarządzania kryzysowego.
Mile widziane osoby o ukształtowanej postawie patriotycznej, charakteryzujące się wysokim poziomem znajomości historii Polski i poszanowaniem tradycji narodowych.
CELE
Przygotowanie do wykonywania zadań na stanowisku menedżera ds. logistyki średniego szczebla zarządzania, a także prowadzenia badań naukowych głównie w obszarze logistyki podmiotów gospodarczych i wojskowych, jednostek administracji publicznej, ośrodków zarządzania kryzysowego.
OPIS POSZCZEGÓLNYCH SPECJALNOŚCI
W ramach kierunku logistyka prowadzone są następujące specjalności:
- logistyka przedsiębiorstwa
- logistyka w sytuacjach kryzysowych
- logistyka wojskowa
- transport
- rachunek ekonomiczny w logistyce
Logistyka przedsiębiorstwa – przygotowuje do zarządzania przepływem dóbr materialnych oraz procesami świadczenia usług logistycznych w podmiotach gospodarczych, w ramach łańcucha dostaw.
Logistyka w sytuacjach kryzysowych – przygotowuje do zarządzania procesami logistycznymi w ramach zespołów zarządzania kryzysowego na szczeblach administracji rządowej i pozarządowej podczas prowadzenia operacji w sytuacjach kryzysowych.
Logistyka wojskowa – przygotowuje do zarządzania procesami logistycznymi w jednostkach organizacyjnych terytorialnego systemu zabezpieczenia logistycznego Sił Zbrojnych RP;
Transport – przygotowuje menedżerów ds. logistyki do realizacji procesów transportowych i spedycyjnych na rynkach krajowych i międzynarodowych.
Rachunek ekonomiczny w logistyce – przygotowuje menedżerów ds. logistyki do prowadzenia rachunków kosztów logistyki w jednostkach wojskowych i przedsiębiorstwach.
"DROGA DO DYPLOMU" - PRAKTYCZNY PRZEBIEG STUDIÓW
Program studiów obejmuje przedmioty modułu ogólnego (ogólnowydziałowego) i zasadniczego (kierunkowego), a także ograniczonego i swobodnego wyboru.
W trakcie studiów studenci zachęcani są do uczestnictwa w wymianie międzynarodowej ERASMUS +.
JAKIE KOMPETENCJE UZYSKASZ PODCZAS NAUKI?
Studenci kierunku logistyka uzyskują wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, a do głównych z nich należy zaliczyć:
- wiedzę o metodach wskazywania rezerw prowadzących do obniżania całkowitych kosztów logistycznych podmiotów gospodarczych oraz umożliwiających poprawę jakości obsługi klientów;
- wiedzę o sposobie wdrażania systemowych rozwiązań logistycznych stosowanych w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi;
- wiedzę o planowaniu, realizowaniu i kontrolowaniu procesów logistycznych w podmiotach gospodarczych;
- umiejętność modyfikowania lub wprowadzania nowych strategii logistycznych zmierzających do poprawy konkurencyjności krajowej i międzynarodowej podmiotów gospodarczych;
- przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach i instytucjach realizujących działania logistyczne i zdolny do porozumiewania się z osobami będącymi i nie będącymi specjalistami w tej dziedzinie.
Najlepsi studenci logistyki mogą brać udział w projekcie Top Young 100. Ma on na celu budowę wizerunku Polski jako centrum kompetencji logistycznych na skalę Europy poprzez m.in. wsparcie i promocję młodych talentów na rynku zawodowym. Podczas gali podsumowującej 2019 rok, laureatem w kategorii Supply Chain Young Designer został zespół projektowy, w którym uczestniczyła nasza studentka!
PERSPEKTYWY ZAWODOWE
Student kierunku logistyka realizuje nowoczesny i atrakcyjny program studiów, umożliwiający wszechstronne i zarazem specjalistyczne przygotowanie absolwentów do podejmowania pracy na stanowiskach logistycznych sektora obronnego, administracji oraz gospodarki, a mianowicie w:
- krajowych i międzynarodowych podmiotach gospodarczych,
- instytucjach publicznych administracji rządowej i pozarządowej,
- ośrodkach zarządzania kryzysowego,
- instytucjach naukowych (krajowych i zagranicznych).
Absolwent tego kierunku to specjalista, analityk i projektant w zespołach występujących w jednostkach administracji państwowej oraz kierownik na średnich szczeblach zarządzania w organizacjach pozamilitarnych i militarnych. Jest przygotowany do pracy na stanowisku menedżera ds. logistyki w podmiotach gospodarczych i wojskowych oraz innych organizacjach. Wykazuje się znajomością podstaw teoretycznych z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk pokrewnych, które dotyczą istoty, prawidłowości i problemów związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych i wojskowych, instytucji publicznych i innych organizacji. Posiada umiejętność rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów w zakresie logistyki przedsiębiorstwa, logistyki w sytuacjach kryzysowych, transportu i logistyki wojskowej, rachunku ekonomicznego w logistyce.
***
W 2019 roku kierunek Logistyka, prowadzony na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej, znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków studiów na polskich uczelniach. Kierunki wyróżnione w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów certyfikatem „Studia z Przyszłością” docenione zostały przez grono ekspertów za oryginalność i wartość merytoryczną programów kształcenia oraz pełne dostosowanie do potrzeb współczesnego rynku pracy.
Kierunek Logistyka otrzymał także Certyfikat Nadzwyczajny „Lider innowacji” 2019 – otrzymują go te kierunki i specjalności studiów, które wdrożyły najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w procesie dydaktycznym.
-
Kandydaci!Poznajcie Ambasadora kierunku LOGISTYKA!
Dowiedzcie się, dlaczego warto rozpocząć właśnie ten kierunek studiów w ASzWoj!
Masz pytania dotyczące zasad rekrutacji na studia cywilne i spraw organizacyjnych innych niż w FAQ (poniżej)? Skontaktuj się z nami - rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!
-
KONTAKT DO PUNKTU REKRUTACYJNEGOPUNKT REKRUTACYJNYKontaktSTUDIA I i II STOPNIA ORAZ JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE
261-813-137 - godz. 08:00-15:00 od poniedziałku do piątkuDODATKOWO W MIESIĄCACH:sierpniu: 261-814-113, 261-813-518 - godz. 08:00-15:00 od poniedziałku do piątkuSTUDIA PODYPLOMOWE261-814-438, 261-813-555 - godz. 08:00-15:00 od poniedziałku do piątku
e-mail: rekrutacja@akademia.mil.pl
Podyplomowe studia cywilne
tel. 261-814-438 - godz. 08:00-15:00 od poniedziałku do piątku
e-mail: j.kisiel@akademia.mil.plSkładanie dokumentówOddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia Akademii Sztuki Wojennej
Wydział Rekrutacji i Obsługi Studentów
al. gen. A. Chruściela „Montera” 103
00-910 Warszawa-Rembertówbud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” -
KONTAKT DO AMBASADORÓW KIERUNKÓW STUDIÓWJeśli masz dodatkowe pytania dotyczące istoty danego kierunku, możliwości rozwoju podczas studiów czy perspektyw zawodowych, napisz do naszego Ambasadora.Ambasadorzy kierunków studiów:
- Bezpieczeństwo narodowe: m.mazurek@pracownik.akademia.mil.pl
- Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja: m.hacaga@pracownik.akademia.mil.pl
- Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo: t.zawadzki@pracownik.akademia.mil.pl
- Bezpieczeństwo wewnętrzne: k.stachowiak@pracownik.akademia.mil.pl
- Obronność: m.przybylak@pracownik.akademia.mil.pl
- Dowodzenie: r.rosa@pracownik.akademia.mil.pl
- Lotnictwo: a.wilczynska@pracownik.akademia.mil.pl
- Zarządzanie i dowodzenie: b.drapikowska@pracownik.akademia.mil.pl
- Logistyka: w.pawlos@pracownik.akademia.mil.pl
- Administracja: i.stanczuk@pracownik.akademia.mil.pl
- Prawo (jednolite studia magisterskie): p.zajac@pracownik.akademia.mil.pl
- Historia: p.wieckowski@pracownik.akademia.mil.pl
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)
-
1. Kiedy rozpocznie się rejestracja kandydatów na studia w ASzWoj?
System rekrutacyjny będzie aktywny od 4 maja 2022 r. Rejestracja kandydatów będzie się odbywać zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rekrutacji.
HARMONOGRAM REKRUTACJI NA I ROK STUDIÓW W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023
Studia I stopnia i jednolite studia magisterskie
Termin podstawowy:
- Rejestracja kandydatów na studia w IRK: 4 maja – 15 lipca przez stronę: https://rekrutacja.akademia.mil.pl/
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej: do 15 lipca - opłatę rekrutacyjną wnosi się na indywidualny rachunek bankowy wskazany w systemie IRK
- Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych na studia i listy rezerwowej: do 19 lipca na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób z listy zakwalifikowanych na studia: 20 lipca – 5 sierpnia. Miejsce składania dokumentów - bud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, badź na adres pocztowy: Oddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia - REKRUTACJA, Akademia Sztuki Wojennej, al. gen. A. Chruściela „Montera” 103, 00-910 Warszawa-Rembertów
- Ogłoszenie listy przyjętych na studia: do 10 sierpnia na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat, lub na indywidualnym koncie IRK
Termin dodatkowy:
- Rejestracja kandydatów na studia w IRK: 11 sierpnia – 16 września przez stronę: https://rekrutacja.akademia.mil.pl/
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej: do 16 września - opłatę rekrutacyjną wnosi się na indywidualny rachunek bankowy wskazany w systemie IRK
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów: 11 sierpnia – 22 września. Miejsce składania dokumentów - bud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, badź na adres pocztowy: Oddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia - REKRUTACJA, Akademia Sztuki Wojennej, al. gen. A. Chruściela „Montera” 103, 00-910 Warszawa-Rembertów
- Ogłoszenie listy przyjętych na studia: 26 września na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat, indywidualne konto IRK
Studia II stopnia
Termin podstawowy:
- Rejestracja kandydatów na studia w IRK: 4 maja – 5 sierpnia przez stronę: https://rekrutacja.akademia.mil.pl/
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej: do 5 sierpnia – opłatę rekrutacyjną wnosi się na indywidualny rachunek bankowy wskazany w systemie IRK
- Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych na studia i listy rezerwowej: do 9 sierpnia na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób z listy zakwalifikowanych na studia: 10 – 26 sierpnia. Miejsce składania dokumentów - bud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, badź na adres pocztowy: Oddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia - REKRUTACJA, Akademia Sztuki Wojennej, al. gen. A. Chruściela „Montera” 103, 00-910 Warszawa-Rembertów
- Ogłoszenie listy przyjętych na studia: do 6 września na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat, lub na indywidualnym koncie IRK
Termin dodatkowy:
- Rejestracja kandydatów na studia w IRK: 7 – 16 września przez stronę: https://rekrutacja.akademia.mil.pl/
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej: do 16 września – opłatę rekrutacyjną wnosi się na indywidualny rachunek bankowy wskazany w systemie IRK
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów: 19 – 23 września. Miejsce składania dokumentów - bud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, badź na adres pocztowy: Oddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia - REKRUTACJA, Akademia Sztuki Wojennej, al. gen. A. Chruściela „Montera” 103, 00-910 Warszawa-Rembertów
- Ogłoszenie listy przyjętych na studia: 26 września na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat, indywidualne konto IRK
-
2. Gdzie można znaleźć dokumenty regulujące proces rekrutacji na studia?Przepisy regulujące proces rekrutacji na studia w danym roku akademickim publikowane są na stronie internetowej ASzWoj w zakładce kandydat oraz na stronie BIP ASzWoj:
-
3. Z kim można się kontaktować w przypadku kłopotów z rejestracją?Problemy z rejestracją oraz pytania dotyczące spraw technicznych związanych z akademickim systemem rekrutacyjnym IRK można zgłaszać mailowo i telefonicznie opisując problem oraz podając dane do weryfikacji: imię, nazwisko, nr kandydata lub nr Pesel:tel. 261-814-477
-
4. Co mam zrobić, jeżeli zapomniałem/am hasła logowania do osobistego konta rejestracyjnego?Należy wówczas skorzystać z funkcji odzyskiwania hasła, znajdującej się pod oknem logowania. Nowe hasło zostanie wygenerowane i przesłane automatycznie na adres e-mail podany przez kandydata w danych osobowych.
-
5. Na ile kierunków mogę kandydować na ASzWoj?Kandydat może rekrutować się na dowolną liczbę kierunków studiów.
-
6. Czy przesłanie zdjęcia do elektronicznej legitymacji studenckiej ELS jest obowiązkowe?Przesłanie zdjęcia do elektronicznej legitymacji studenckiej jest obowiązkowe. Zdjęcie jest niezbędnym elementem legitymacji studenckiej.
-
7. Ile wynosi opłata rekrutacyjna na studia w roku akademickim 2022/2023?Opłata rekrutacyjna za rejestrację na każdy wybrany kierunek, poziom i formę studiów wynosi 85 zł.
-
8. Na jakie konto należy uiszczać opłatę rekrutacyjną?Kandydat dokonuje opłaty rekrutacyjnej na konto indywidualne wygenerowane po zalogowaniu się w akademickim systemie rekrutacyjnym IRK. System rekrutacyjny automatycznie nalicza odpowiednią wysokość opłaty rekrutacyjnej w zależności od liczby wybranych przez kandydata kierunków.
-
9. Czy rekrutując się na kilka kierunków studiów, muszę wnosić kilka opłat rekrutacyjnych, czy wystarczy jedna? Co w przypadku, gdy wybieram kierunek studiów zarówno w formie stacjonarnej jak i niestacjonarnej?Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną za każdy kierunek na danej formie i poziomie kształcenia.
-
10. Kiedy dokonana opłata rekrutacyjna będzie widoczna w uczelnianym systemie rekrutacyjnym?To zależy od sposobu dokonania płatności:
- płatność on-line – zaksięgowanie opłaty widoczne jest natychmiastowo;
- przelew bankowy – czas oczekiwania na informację o opłacie rekrutacyjnej wynosi do 5 dni roboczych.
-
11. Co zrobić w przypadku, gdy opłata rekrutacyjna została dokonana, a nie jest ona widoczna w systemie rekrutacyjnym?Jeżeli kandydat wniósł opłatę rekrutacyjną, a nie jest ona widoczna w systemie rekrutacyjnym pomimo upływu 5 dni roboczych, zobowiązany jest zgłosić ten fakt na mail rekrutacyjny: rekrutacja@akademia.mil.pl.
-
12. Co z pieniędzmi z opłaty rekrutacyjnej, w przypadku kiedy kandydat chce się wycofać z rekrutacji lub wybrany kierunek nie został uruchomiony?
-
13. Czy mogę zarejestrować się, jeśli jestem tegorocznym maturzystą, ale nie mam jeszcze wyników matury?Tak. Po otrzymaniu wyników maturalnych należy niezwłocznie wprowadzić je w systemie rekrutacyjnym. Brak ocen w systemie będzie równoznaczny z rezygnacją.
-
14. Jaki egzamin maturalny/dojrzałości określa się jako „stara matura” a jaki „nowa matura”?Egzamin dojrzałości (stara matura) to egzamin zdawany do roku 2004.Egzamin maturalny (nowa matura) to egzamin zdawany od 2005 roku, realizowany w dwóch formułach:
- stara formuła, która była praktykowana do 2015 roku i wówczas zdawany był przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym lub rozszerzonym;
- nowa formuła, która obowiązuje od 2015 roku, tu przedmiot dodatkowy zdawany jest wyłącznie na poziomie rozszerzonym.
-
15. Co to jest KReM i dlaczego warto podpisać oświadczenie?Krajowy Rejestr Matur udostępnia uczelniom wyniki z egzaminów maturalnych, co przyspiesza i ułatwia proces rekrutacji na studia. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przekazanie wyników egzaminu maturalnego do systemu KReM składane jest w szkole razem z oświadczeniem o wyborze przedmiotów maturalnych. Oryginały oświadczeń znajdują się w szkołach więc najłatwiej właśnie tam sprawdzić, czy wyraziło się taką zgodę. Innym sposobem jest kontakt z właściwą Okręgową Komisją Egzaminacyjną.
-
16. Czy warto podawać wyniki z wszystkich przedmiotów zdawanych na maturze, czy wystarczy podać te brane pod uwagę podczas rekrutacji na kierunek?Wybór czy podać wszystkie wyniki, czy tylko te wskazane w systemie należy do kandydata. Warto jednak wprowadzić wszystkie wyniki, ponieważ System Internetowej Rekrutacji automatycznie wybierze najkorzystniejszą kombinację wyników uwzględnionych na danym kierunku.
-
17. Jaki wynik matury wpisać w systemie rekrutacji w przypadku podwyższenia wyniku matury?W przypadku informacji o maturze należy podać informacje dotyczące pierwszego świadectwa. W przypadku wyników matury należy wprowadzić wyniki ze świadectwa lub aneksu - jeśli są korzystniejsze.
-
18. Co w przypadku, gdy dyplom ukończenia studiów I stopnia otrzymam później niż termin złożenia dokumentów?Należy wówczas złożyć zaświadczenie z pieczęciami ukończonej uczelni, potwierdzające ukończenie studiów I stopnia zawierające: datę egzaminu dyplomowego, średnią ocen z toku studiów, ocenę uzyskana na dyplomie oraz nr dyplomu.
-
19. W jaki sposób osoby, niebędące obywatelami polskimi, mogą zostać studentami ASzWoj?Pod wskazanym adresem https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat-cudzoziemiec/ podane są szczegółowe zasady rekrutacji dla cudzoziemców. W razie pytań lub wątpliwości można również skontaktować się mailowo: rekrutacja@akademia.mil.pl lub telefonicznie:
- studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie: tel. 261 813 137, 513 382 871, 261 814 113 oraz dodatkowo w miesiącach:
- lipcu: 261 814 084, 261 814 789;- sierpniu: 261 814 045, 261 813 518;- studia podyplomowe: tel. 261 814 438, 261 813 555.
-
20. Czy po dostaniu się na studia zostanę żołnierzem-podchorążym (kandydatem na oficera)?Przyjęcie na studia w Akademii nie wiąże się z powołaniem do służby wojskowej (studenci nie „otrzymują” munduru ani żołdu). Ukończenie studiów nie powoduje automatycznego uzyskania stopnia oficerskiego. Akademia nie prowadzi kształcenia kandydatów na żołnierzy zawodowych, lecz ułatwia przyjęcie absolwenta do zawodowej służby wojskowej.Dodatkowo, Akademia Sztuki Wojennej uczestniczy w programie MON Legia Akademicka. To program skierowany do studentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.
-
21. Gdzie i kiedy będę mógł sprawdzić wyniki rekrutacji?Wyniki rekrutacji opublikowane będą na stronie internetowej Uczelni w zakładce KANDYDAT.
-
22. Kiedy należy dostarczyć dokumenty na uczelnię?Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób z listy zakwalifikowanych na studia odbywa się zgodnie z poniższym harmonogramem:Studia I stopnia i jednolite studia magisterskieTermin podstawowy:
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób z listy zakwalifikowanych na studia: 20 lipca – 5 sierpnia
Termin dodatkowy:- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów: 11 sierpnia – 22 września
Studia II stopniaTermin podstawowy:- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób z listy zakwalifikowanych na studia: 10 – 26 sierpnia
Termin dodatkowy:- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów: 19 – 23 września
- Przyjmowanie i weryfikacja dokumentów od osób zakwalifikowanych na studia podyplomowe: 20 lipca- 30 września 2022 r.
Dokumenty należy dostarczyć osobiście do:bud. 40, pom. 1 – Rondo gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”lub przesłać na adres pocztowy:Oddział Koordynacji Kształcenia i Szkolenia - REKRUTACJAAkademia Sztuki Wojennejal. gen. A. Chruściela „Montera” 10300-910 Warszawa-Rembertów
-
23. Czy wymagane dokumenty jestem zobowiązany dostarczyć osobiście, czy też może to zrobić w moim imieniu inna osoba? Jeśli tak, to czy konieczne są dodatkowe dokumenty?Dokumenty w procesie rekrutacji za kandydata może złożyć osoba przez niego pisemnie upoważniona.
-
24. Chcę kontynuować naukę na studiach II stopnia na innym kierunku, niż na studiach I stopnia. Czy to możliwe?Tak, jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, że osoby, które ukończyły studia I stopnia na kierunku innym niż kierunek, na który zostały przyjęte na studia II stopnia, mogą być zobowiązane do zaliczenia w czasie studiów różnic programowych, wynikających z porównania efektów uczenia się z przedmiotów kierunkowych, określonych dla studiów I stopnia w wybranym kierunku. Zakres różnic programowych i termin ich zaliczenia ustala kierownik BDJO (dziekan wydziału/dyrektor samodzielnego instytutu).
-
25. Co oznacza wpisanie na listę rezerwową?Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci na określony kierunek studiów, zostają wpisani na listę rezerwową. Osoby z tej listy są przyjmowane na studia w przypadku rezygnacji kandydatów przyjętych. Kandydaci z listy rezerwowej mogą również ubiegać się o przyjęcie na inny kierunek studiów prowadzony w Akademii, na którym pozostają wolne miejsca po zakończeniu rekrutacji.
-
26. Jak przenieść się z innej uczelni na studia I stopnia/ II stopnia/ jednolite studia magisterskie do ASzWoj?Na podstawie „Regulaminu studiów w Akademii Sztuki Wojennej”:
- § 21 ust. 1-4:
Student innej uczelni może ubiegać się o przyjęcie do Akademii w drodze przeniesienia, jeżeli wypełnił wszystkie wymogi wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, z której zamierza się przenieść.
Punkty ECTS i oceny uzyskane w dotychczasowym przebiegu studiów mogą zostać uznane w całości w miejsce punktów i ocen przewidzianych w programie studiów kierunku, na który student się przenosi, pod warunkiem zbieżności efektów uczenia się dla programów studiów w obu uczelniach.
W przypadku różnicy efektów uczenia się możliwe jest uznanie części dotychczas zrealizowanego programu studiów i wskazanie różnic koniecznych do uzupełnienia wraz z terminami ich zaliczenia.
Decyzję o uznaniu punktów ECTS i ocen podejmuje kierownik BDJO (dziekan wydziału/dyrektor samodzielnego instytutu).
- § 24 ust. 1:
Przyjęcie studenta, o którym mowa w § 21[…], następuje po ustaleniu przez przyjmującego kierownika BDJO: przedmiotów, które uznaje za zaliczone na podstawie dotychczas złożonych przez studenta egzaminów i uzyskanych zaliczeń; przedmiotów, których zaliczenie niezbędne jest dla wyrównania różnic występujących w programach studiów; terminów zaliczenia różnic programowych. -
27. Zostałem przyjęty na studia, ale chcę zmienić kierunek studiów?Na podstawie „Regulaminu studiów w Akademii Sztuki Wojennej”- § 23 ust. 1-3Student może ubiegać się o przeniesienie na inny kierunek studiów w Akademii.Decyzję w sprawie przyjęcia na inny kierunek studiów, w ramach tej samej BDJO, podejmuje kierownik BDJO.Jeżeli student ubiega się o przeniesienie na inny kierunek prowadzony w innej BDJO, to decyzję o przeniesieniu podejmuje kierownik tej jednostki.
-
28. Co w przypadku jeśli kierunek nie zostanie uruchomiony?Akademia proponuje podjęcie studiów na innym kierunku, który został uruchomiony a limit miejsc nie został wyczerpany.
-
29. Jak zrezygnować z kierunku studiów na etapie rejestracji?W przypadku, jeżeli, kandydat chce zrezygnować z danego kierunku studiów należy napisać e-mail na rekrutacja@akademia.mil.pl z opisem problemu (nr kandydata, wybrany kierunek).
-
30. Gdzie znajdę kontakt do Szkoły Doktorskiej ASzWoj?Zapraszamy na stronę: https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/szkola-doktorska-kontakt/