Z ZAKRESU NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, PROBLEMATYKI CYBERBEZPIECZEŃSTWA ORAZ PRZESTRZENI INFORMACYJNEJ (DEZINFORMACJI)
I edycja Konkursu Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką dla Studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego ASzWoj z zakresu nowoczesnych technologii, problematyki cyberbezpieczeństwa oraz przestrzeni informacyjnej (dezinformacji).
Ogłoszenie i warunki konkursu
Organizatorem konkursu jest Dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Celem konkursu jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego państwa w środowisku akademickim, jak również edukacja i zwiększanie świadomości społecznej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i porządku konstytucyjnego RP, w szczególności w obszarze nowoczesnych technologii, problematyki cyberbezpieczeństwa oraz przestrzeni informacyjnej (dezinformacji).
Zagrożenia przestrzeni informacyjnej (dezinformacja)
Konstytucyjne prawa obywateli a zagrożenia związane z nowoczesnymi technologiami oraz dezinformacją
Bezpieczeństwo Polski i Europy w XXI wieku − zagrożenia i wyzwania w obszarze nowoczesnych technologii, szeroko rozumianej problematyki cyberbezpieczeństwa oraz przestrzeni informacyjnej (dezinformacji).
Nagrody w konkursie
I miejsce – możliwość publikacji pracy dyplomowej (magisterskiej lub licencjackiej) we fragmentach w czasopiśmie naukowym Akademii Sztuki Wojennej – „Cybersecurity and Law” (publikacja w 2021 roku) oraz nagrody rzeczowe
II miejsce – nagrody rzeczowe
III miejsce – nagrody rzeczowe
Warunki konkursu
Do konkursu Studenci zgłaszają własne prace magisterskie lub licencjackie, napisane w języku polskim i obronione na ocenę bardzo dobrą w roku akademickim 2020 / 2021.
Prace dyplomowe wraz z wymaganymi dokumentami powinny zostać przesłane w wersji elektronicznej (pdf) na adres e-mail: sekretariat.acpc@akademia.mil.pl
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 lipca 2021 roku.
Dokumenty:
Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami autora (plik do pobrania).
Opinia promotora wraz z pisemną zgodą autora opinii (promotora) na jej wykorzystanie do celów konkursu (plik do pobrania).
Nadesłane prace będzie oceniać Kapituła Konkursowa powołana przez Dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz Rektora – Komendanta Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, który wyłoni laureatów konkursu w terminie do dnia 15 września 2021 roku.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Akademii Sztuki Wojennej do dnia 1 października 2021 roku.
Laureaci zostaną zawiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie oraz drogą elektroniczną.
Przyznane nagrody rzeczowe zostaną oficjalnie wręczone laureatom konkursu na uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego 2021 / 2022.