Spotkajmy się na Wojskowych Targach Służby i Pracy

28 zdjęć w galerii
To pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w której uczestniczą również uczelnie wojskowe, w tym Akademia Sztuki Wojennej. W Olsztynie dwudniowe targi otworzył wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Na targach spotkacie również przedstawicieli uczelni wojskowych, którzy przy swoich stoiskach prezentują ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2023/34. Jesteśmy i my! Na wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów wyższych czekają przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej zarówno w Olsztynie, jak i w 15 pozostałych miejscowościach: Oławie, Mogilnie, Chełmie, Międzyrzeczu, Skierniewicach, Limanowej, Radomiu, Brzegu, Boguchwale, Wysokiem Mazowieckiem, Kartuzach, Mysłowicach, Pińczowie, Koninie i Gryfinie.

W każdej lokalizacji przez cały dzień odwiedzający stoisko ASzWoj mogą zapoznać się z ofertą kształcenia przygotowaną przez cztery wydziały: Wydział Zarządzania i Dowodzenia, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Wydział Wojskowy, Wydział Prawa i Administracji oraz Instytut Historii Wojskowej. Na miejscu czekają ambasadorzy poszczególnych kierunków studiów i studenci, którzy opowiadają o inicjatywach podejmowanych przez koła naukowe i organizacje studenckie. Dodatkowo w Olsztynie znajdziecie stoisko Szkoły Legii Akademickiej, gdzie dowiecie się, jak przestąpić do tego programu i jak wygląda szkolenie!
Natomiast wewnątrz hali wystawienniczej prezentujemy system wspomagania dowodzenia HMS JAŚMIN zintegrowany z systemem zarzadzania kryzysowego, system informacyjny SI PROMIEŃ wspierający proces oceny sytuacji skażeń, stanowiący kluczowe narzędzie Centrum Szkolenia OPBMR – referencyjnego ośrodka kształcenia kadr Systemu Wykrywania Skażeń SZ RP, a także studentów z koła kryminalistyki, którzy pokazują techniki zbierania śladów do celów dowodowych. Nie mogło zabraknąć także naszych szermierzy, którzy w ramach pokazów demonstrują techniki szermiercze! Utworzona w 2018 roku sekcja szermierki kontynuuje przedwojenne tradycje tego sportu osiągając sukcesy na polu krajowym i międzynarodowym!


Zapraszamy do oglądania relacji na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=wiPhzUcmo14

W piątek:

17.00 – rozmowa o Akademii Sztuki Wojennej, specyfice studiowania i naszej ofercie,
17.06 – pokaz szermierki szablą w wykonaniu AZS ASzWoj,
17.38 – pokaz Szkoły Legii Akademickiej ASzWoj.

Będziemy na wizji także w sobotę:
10.30 – pokaz Szkoły Legii Akademickiej ASzWoj,
13.41 – rozmowa o Akademii Sztuki Wojennej, specyfice studiowania i naszej ofercie edukacyjnej,
14.20 – pokaz szermierki szablą w wykonaniu AZS ASzWoj,
14.43 – Szkoły Legii Akademickiej ASzWoj,
16.07 – pokaz szermierki szablą w wykonaniu AZS ASzWoj.

W Olsztynie, oprócz występów artystycznych, a na placu apelowym można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. koreańską armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, armatohaubicę samobieżną KRAB, czołg Leopard 2A5, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wielozadaniowy śmigłowiec Black Hawk.

Oprócz części pokazowej, skierowanej do odwiedzających wydarzenie, w specjalnie przygotowanych punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR odpowiadają na pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy może porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP i dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać żołnierzem wojska polskiego. Na miejscu można też złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przez cały dzień czynna jest także bezpłatna strzelnica i baza paintball a odważniejsi mogą spróbować swoich sił na trenażerze skoków spadochronowych. Na stoisku medycznym chętni zrobią podstawowe badania diagnostyczne a kucharze serwują wojskową grochówkę z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem.

Wstęp na targi jest bezpłatny, chętni do ich odwiedzenia muszą wziąć ze sobą dowód osobisty, wstęp w godz. 9.00-18.00!