Na zdjęciu widać wyróżnionych sportowców z władzami ASzWoj

Sportowcy 2021 wyróżnieni!

5 zdjęć w galerii
W środę 12 stycznia z udziałem władz Akademii odbyło się podsumowanie działalności sportowej za ubiegły rok. Pomimo ograniczeń pandemicznych przedstawiciele uczelni godnie reprezentowali ASzWoj w zawodach zdobywając medale poza murami uczelni, jak i uczestnicząc w rywalizacji sportowej z okazji 5-lecia Akademii Sztuki Wojennej.
Szczególne uznanie należy się szermierzom, którzy w ubiegłym roku wielokrotnie stawali na podium zawodów ogólnopolskich. Ciekawym i nieszablonowym wydarzeniem sportowym były także zawody przeprowadzone w ramach obchodów 5-lecia Akademii. W zmaganiach na bieżni, basenie czy hali sportowej wzięły udział głównie drużyny reprezentujące akademickie jednostki organizacyjne. Dzięki zaangażowaniu, wytrwałości w treningach i determinacji w dążeniu do celu pomimo pandemii kadrze, pracownikom i studentom udało się stanąć na wysokości zadania i włączyć w się różne formy aktywności realizowane na terenie naszej Akademii i poza nią.

„Wręczając te pamiątkowe statuetki chcę docenić, choć w tak symbolicznej formie, Wasz ogromny wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów. Niech motywują Was do dalszej pracy nad sobą i przyczynią się do jeszcze większych sukcesów w 2022 roku.” – tymi słowami gen. bryg. dr Robert Kosowski rektor-komendant ASzWoj podziękował sportowcom za ich osiągnięcia.

Warto podkreślić, że sport, to nie tylko wytrenowane ciało, to także walka z własnymi słabościami, duch sportowej rywalizacji oraz przestrzeganie zasad „fair play”.